Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zubřané na Kypru vybojovali vítězství a dvougólový náskok

12/09/2021 | zahraničí
Zatímco loni opakovaně postoupili rozhodnutím od zeleného stolu, letos jsou Zubřané prvním z českých zástupců, který naskočil do evropských bojů. A úspěšně. V úvodním zápase na Kypru zvítězil nad domácím Apoelem Nikósie a do odvety nese dvoubrankový náskok za výhru 27:29 (11:16).
Zubřané na Kypru vybojovali vítězství a dvougólový náskok

 

O soupeři měli Zubřané před zápasem jen minimum informací. „Měli jsme nějaká starší videa a informaci, že v domácí lize skončil Apoel čtvrtý. Víme, že máme roli favorita, protože celková úroveň kyperské házené je, při vší úctě, trochu někde jinde,“ říkal před zápasem trenér Zubří Peter Dávid. Cílem tak bylo vítězství a postup.

Zubří od úvodních minut na Kypru vedlo. Vedení utkání jen na moment převzali domácí za stavu 5:4 v 9. minutě, pak už dominovali Zubřané a do poločasu si vypracovali pětibrankový náskok. ve druhé půli ho ještě navyšovali, vedli dokonce o sedm gólů. Až v závěru dal trenérský tým příležitost širšímu výběru a kyperští házenkáři manko stahovali. Nakonec dotáhli sedmibrankovou ztrátu jen na dvoubrankový rozdíl a do odvety tak nesou hratelnou ztrátu.

„Rozehráno to máme výborně, věřím, že soupeře přetlačíme a slavit bude my,“ řekl Deníku Dávid a ke konečnému dvoubrankovému rozdílu dodal: „Z tohoto pohledu to trošku mrzí. Výhru i o dva góly bereme rádi, neboť je to pořád úspěch na palubovce soupeře. Stále máme možnost rozhodnout o postupu na vlastní palubovce.“

Více z hodnocení trenéra Petera Dávida čtěte v rozhovoru Deníku zde.

 

Pohár EHF - 1. kolo:

Apoel HC - HC ROBE Zubří 27:29 (11:16)

Nejvíce branek Apoel: Georgiou Ch. 7, Georgiou K. 6, Kolokotronis 4.

Nejvíce branek Zubří: Jurka 6, Mika 4, Mořkovský 3, Havran 3, Hybner 3, Dobeš 3.

Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/2. Vyloučení: 2:4.