Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkáře do 17 let čeká beachhandballové EURO. Kdo bude soupeřem?

01/04/2021 | beachhandball
Český výběr házenkářů do 17 let nastoupí v termínu od 8. do 11. července 2021 v bulharské Varně na EHF Beach Handball EURO 2021. Proti komu nastoupí se dozví už 2. dubna 2021, kdy proběhne los základních skupin.
Házenkáře do 17 let čeká beachhandballové EURO. Kdo bude soupeřem?

 

EURO házenkářek a házenkářů do 17 let bude ve Varně předcházet seniorskému šampionátu, který se koná v termínu 13. – 18. července. V šesti základních skupinách se utká 18 přihlášených mládežnických týmů, do hlavní fáze turnaje postoupí dvanáct nejlepších. Českou republiku bude zastupovat tým házenkářů do 17 let a své soupeře pro základní skupinu se tým dozví v pátek 2. dubna v 11 hodin. Los bude možné sledovat prostřednictvím sociálních sítí EHF.

Český tým se na svou vrcholnou akci připravoval pod vedením trenérů Martina Hriba, Pavla Faráře a Jaroslava Duška už v loňském roce. V rámci přípravy hráči absolvovali několik domácích beach handballových turnajů (více můžete číst zde). Mladí házenkáři se totiž původně měli poměřit na turnaji výběrů do 16 let už v loňském roce v Itálii, kvůli pandemické situaci ale byl šampionát o rok odložen a uskuteční se v červenci letošního roku v Bulharsku.

 

Společně s českým týmem se na evropském šampionátu hráčů do 17 let představí tyto týmy, o rozdělení do skupin rozhodne los:

Bulharsko, Česká republika, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko, Švédsko a Ukrajina.

 

Více o evropských šampionátech v beach handballu pro rok 2021 najdete zde

 

Foto reprezentace: Hana Vrbková/Prague Open Beach Handball

Foto grafika: Michal Krásný/Házet nás baví