Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

První setkání po postupu na EURO: Dorostenci vyhlíží dvojzápas s Chorvatskem

10/03/2024 | mládež, reprezentace
Po úspěšné kvalifikaci na mistrovství Evropy nepolevují. Dorostenci se od 11. března setkají v Třeboni, kde zahájí tréninkové jednotky, a v průběhu týdne vyrazí do Chorvatska. S tamním výběrem svedou dva přátelské zápasy a v sobotu 16. března se opět vrátí na jih Čech. Jaká je nominace hlavního trenéra Jiřího Hynka?
První setkání po postupu na EURO: Dorostenci vyhlíží dvojzápas s Chorvatskem

Foto TOP: Michal Struž

Dorostence čeká první kemp po lednové kvalifikaci na mistrovství Evropy. Tentokrát se mladí házenkáři sejdou od pondělí 11. března v Třeboni. Cílem bude si znova osvěžit herní systém zapracovat jak na útoku, tak na obraně budeme mít sebou i nové hráče, které budeme chtít vyzkoušet," míní kouč dorostenců Jiří Hynek.

Jeho svěřenci pak zamíří k dvojutkání do Chorvatska. „Odjíždíme tam s vizí, že to co na trénujeme v Třeboni, budeme chtít přivést do zápasů. Tým Chorvatska je účastník mistrovství Evropy, je to tým z prvního koše, což značí velkou kvalitu a my jsme rádi za tuhle tu konfrontaci," podotýká trenér.

Zápasy jsou na programu v pátek 15. března od 18:00 a v sobotu 16. března od 11:00 v Daruvaru. Chceme se měřit s těmi nejlepšími a dle toho jsme volili soupeře. vážíme si, že nás tým Chorvatska pozval na dvě přípravné utkání a bude to směrem k mistrovství Evropy pro nás měřítko, protože určitě bude mít větší kvalitu než jiné týmy," dodává Hynek.

Do Chorvatska odjede 16 hráčů.

Přípravná utkání:
15. března (18:00) Chorvatsko - Česko
16. března (11:00) Chorvatsko - Česko

Nominace na přípravný kemp v Třeboni a dvojzápas s Chorvatskem:

Brankáři: Adam Řeháček (Talent Plzeň), Ladislav Novák (Házená Velká Bystřice), Vojtěch Surovec (SKP Frýdek-Místek)
Levá křídla: Tomáš Vomáčka (HAOLK), Jáchym Novák (HK FCC Město Lovosice)
Levé spojky: Matěj Macur (TJ Dukla Praha), Václav Najer (HAOLK)
Střední spojky: Tomáš Koníček (TJ Sokol Nové Veselí), Daniel Mahušek (Handball Club Zlín), Jan Pešák (SKKP Handball Brno), Jaromír Voves (Talent Plzeň)
Pravé spojky: Jan Baumruk (Talent Škoda JS Plzeň), Adam Škopek (Pepino SKP Frýdek-Místek)
Pravá křídla: Dominik Skopár (C. S. Cargo HBC Jičín), Sebastian Kunert (HC Zubří)
Pivoti: Ondřej Šíma (Talent Škoda JS Plzeň), Martin Kakač (TJ Sokol Nové Veselí), Jan Bíža (Lokomotiva Louny)