V dohrávce v Brně si body podělili Královopolští s Novým Veselím

16/01/2021
Vyrovnaný souboj v Brně skončil pro týmy Králova Pole a Nového Veselí dělbou bodů. Zatímco trenér Hladík nebyl s výkonem domácích spokojen, Peter Kostka si pochvaloval vybojovaný body, který si vezli Veselané domů na Vysočinu.

SKKP Handball Brno - TJ Sokol Nové Veselí 20:20 (9:11) - statistiky

V rámci dohrávky 5. kola STRABAG Rail extraligy se mohli fanoušci házené těšit na atraktivní duel Králova Pole s Novým Veselím. Gólový účet tohoto sledovaného utkání otevřel přesnou střelou hostující Dodica, na což ale odpověděl přízemní střelou brněnský Jezdimirović. Na střídačce Nového Veselí byla cítit velká energie a touha bojovat o každý balón, což hosté také potvrdili dvěma rychlými brankami a rázem to bylo 1:3. Domácí ale zabrali a srovnali s novoveselskými házenkáři krok, když ve 13. minutě srovnával na 5:5 Kuba Bosák. Po srovnaní ale domácí opět začali tahat za kratší konec a Nové Veselí se dostalo do laufu. Královopolským borcům se vůbec nedařilo v útočné fázi, což se projevilo do skóre, když svěřenci Petera Kostky vedli v 29. minutě už 7:11. Dvěma slepenými góly domácího Žvaka a Arseniće ještě Kénik stáhl náskok Nového Veselí na rozdíl dvou branek. Hráči tak šli do šaten za stavu 9:11.

Domácí věděli, že pokud chtějí pomýšlet na body, tak musí hodně přidat, což také udělali. Do druhé půle nastoupil úplně jiný Kénik a v rozmezí čtyř minut královopolští házenkáři nasázeli čtyři branky a i díky skvělým zákrokům Boba Pšenici žádnou neobdrželi. Své čtyřbrankové vedení si domácí drželi až do 47. minuty. Pak ale přišla smršť gólů od Nového Veselí, které v 39. minutě prohrávalo už jenom o jedinou branku a drama mohlo začít. Dvoubrankové vedení na stranu Brna sice za chvíli překlopil Arsenić, následovaly ale góly Halíčka a Ptáčníka a bylo vyrovnáno. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu a schylovalo se k remíze. Pár vteřin před koncem utkání mohli ještě házenkáři Nového Veselí urvat vítězství, proti byl ale skvěle chytající Pšenica. Obě mužstva tak brala po jednom bodu.

"Bylo to spíše o bojovnosti, než o házené. Dominovaly obrany a gólmani. V první půlce brankář neměl skoro zákrok, v druhé půlce nás podržel Bob, který chytal výborně. Byl to víc boj, než házená a myslím si, že naprosto spravedlivá remíza," hodnotil zápas trenér Brna Pavel Hladík. "Veselí bylo více motivované, hrálo 60 minut podlahu. My jsme na konci mysleli, že ten zápas je náš, když jsme vedli o tři góly. Nedali jsme tam trhák, který byl poměrně důležitý. Trošičku jsme polevili a Veselí nás za to potrestalo. My jsme si ten bod vyhráli, ale ale dva jsme si dneska nezasloužili," uznal Hladík.

To Peter Kostka, trenér Nového Veselí, byl spokojen se zlepšenou obranou: "Od začátku ledna jsme začali velmi intenzivně pracovat na naši obranné hře, na individuálních činnostech a správném natáčení. Měli jsme s tím v posledních podzimních zápasech obrovský problém. A jsem strašně rád, že se ta tvrdá dřina ukazuje. Teď jsme v situaci, kdy se nemůžeme spoléhat na třiceti gólový útok. V pozici, ve které se nacházíme, musíme mít kvalitní obranu, od toho získat sebevědomí a urvat i takový bod. Pro nás tento bod má cenu zlata. Měli jsme na konci čtyři vteřiny, mohl jsem dát brankáře dolů a zkusit přesilovku, ale při našem štěstí v této sezóně je pro nás tento bod vážně zlatý. Věděli jsme, že nás nečeká pěkný zápas, a to se jen potvrdilo. Bylo to ostří nože a bylo to o obraně, o ničem jiném."