Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Silné soupeřky a poznání. Juniorky v Chebu poměří síly se třemi evropskými týmy

16/11/2023 | reprezentace, mládež
Nové zkušenosti a dobrá prověrka. České juniorky zavítají v pondělí 20. listopadu na kemp do Kynžvartu, kde společně potrénují a připraví se na tři mezinárodní zápasy. Po turnaji v Chebu se přesunou do Mariánských Lázní, tam ukončí svou desetidenní přípravu. Kdy, kde a s kým juniorky hrají?
Silné soupeřky a poznání. Juniorky v Chebu poměří síly se třemi evropskými týmy

Juniorky pokračují v přípravě na světový šampionát, který odehrají v červnu 2024 v Severní Makedonii. Další tréninkovou zastávkou jsou západní Čechy. Mladé reprezentantky se setkají v pondělí 20. listopadu v Kynžvartu, kde zahájí kemp. „Scházíme se v letošním roce naposledy na desetidenním kempu, který by se dal rozdělit do dvou částí. V první části máme turnaj s vynikající úrovní, ve druhé se budeme zaměřovat na fyzično s kondiční přípravou včetně důkladných testů celé juniorské reprezentace," poodhaluje plán akce trenér juniorek Dušan Poloz.

V rámci turnaje O Štít města Chebu totiž jeho svěřenkyně narazí na tři evropské týmy - Rumunsko, Norsko a Maďarsko. „Je to vůbec jeden z nejkvalitnějších turnajů, které juniorky na domácí půdě odehrají. Ještě před pár lety bylo toto zcela nemyslitelné. Na mistrovství světa se o nás začíná mluvit. Je obrovská pocta, že pozvání přijaly medailistky z mistrovství Evropy 2023, a zároveň je to výzva. Je to kontrolní test uprostřed sezony před šampionátem v Severní Makedonii," zdůrazňuje Poloz a poukazuje na soupeře. Maďarky červencové mistrovství Evropy ovládly, Rumunky braly bronz a Norky skončily desáté.

„Budeme nadále zdokonalovat náš obranný systém, kde máme rezervy v individuálních činnostech. Dále se v útočné fázi pokusíme zjednodušit hru a snížíme počet herních šablon. Budeme řešit maličkosti a detaily, které chceme doladit. Soustředit se na věci individuální než kolektivní tak, abychom hráčky posouvali směrem k úrovni, kterou chceme dosáhnout. Největší slabinou je nejen přechod do první a druhé vlny, ale i bránění. To bude také jedno ze specifik srazu," vyjmenovává další plány a zaměření kouč reprezentantek.

Druhá část kempu bude odlišná. „Zaměříme se v ní na silovou a kondiční přípravu. V posledních dvou dnech si hráčky velmi důsledně otestujeme, abychom viděli porovnání s jinými státy," doplňuje Poloz.

První duel odehrají juniorky ve čtvrtek 23. listopadu, kdy se v Chebu střetnou od 18:00 s Rumunskem. O den později odehrají od 18:00 zápas proti Norsku, tentokrát v Chebu, kde i turnaj zakončí. Poslední utkání je naplánováno na sobotu 25. listopadu od 10:00 proti Maďarkám.

Následně se národní výběr přesune do Mariánských Lázní, kde stráví kemp do 30. listopadu.

Rozpis zápasů juniorek:

čtvrtek 23. listopadu Česko - Rumunsko (18:00), D-produkt Aréna Cheb
pátek 24. listopadu Norsko - Česko (18:00), D-produkt Aréna Cheb
sobota 25. listopadu Česko - Maďarsko (10:00), D-produkt Aréna Cheb

Nominace na přípravný kemp do Chebu:

Brankářky: Patricia Wizurová (Sokol Poruba), Karolína Stojarová (HC Zlín), Denisa Rafajová (HC Zlín)
Levá křídla: Tereza Panošková (DHC Plzeň), Šárka Kapusniaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc), Simona Horáková (DHK Zora Olomouc)
Levé spojky: Adéla Brabcová (DHK Baník Most), Simona Schreibmeirová (TJ Jiskra Třeboň), Veronika Vávrová (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Veronika Gabrhelová (HC Zlín)
Střední spojky: Karolína Rajová (Sokol Poruba), Daniela Šimková (HC Zlín), Melisa Holeňáková (DHC Slavia Praha)
Pravé spojky: Eliška Řádová (DHK Baník Most), Adéla Protivová (DHK Baník Most)
Pravá křídla: Nikol Floriánová (DHK Zora Olomouc), Karolína Mocková (DHK Baník Most)
Pivotky: Markéta Mrvišová (HK Spartak Ústí n. L), Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha), Adéla Mizerová (HC Zlín)