Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářky se schází ve Walbrzychu, odstartovaly březnový přípravný kemp

15/03/2021
Pozvolna se v polském Walbrzychu rozjíždí kemp české ženské reprezentace, jehož vrcholem bude dvojzápas proti polské reprezentaci naplánovaný na čtvrtek a pátek tohoto týdne. V jakém složení se český ženský výběr v Polsku schází?
Házenkářky se schází ve Walbrzychu, odstartovaly březnový přípravný kemp

 

I ženskou nominací už minulý týden pořádně zacloumal koronavirus. Rozšíření covidu-19 v týmu Mostu neumožnilo řadě nominovaných mosteckých házenkářek na kemp přicestovat, a tak už minulý týden trenér Bašný pozval řadu náhradnic. Příležitost dostaly i některé hráčky juniorského věku a taky posily na postu brankářky, který byl po zranění Satrapové, Novotné a nakonec i Kudláčkové notně oslaben. Více jsme psali zde.

Aby navíc mohly na kemp přicestovat i hráčky působící v německých soutěžích a s ohledem na aktuální podmínky komplikující pořádání reprezentační akce v Česku, se realizační tým rozhodl sezvat hráčky už na začátek kempu do polského Walbrzychu, kde se připravuje také polský tým. „Máme zde v komplexu výborné podmínky a výborný servis a zázemí,“ pochvaloval si hned v pondělí dopoledne trenér české reprezentace Jan Bašný.

Tým se pozvolna schází od nedělního odpoledne, samotný start tréninkového programu ale přibrzdilo nezbytné čekání na výsledky koronavirového testování. „Zatím nejsme kompletní. Některé hráčky hrály až v sobotu večer – například Sára Kovářová nebo Markéta Hurychová, a musely počkat na výsledky testování stejně jako hráčky, které přicestovaly z Německa a ještě se nezapojily do dopoledního tréninku. V izolaci čekaly na výsledky testu,“ vysvětlil po dopoledním programu Bašný.

Dopolední jednotku tak odtrénovalo jen devět hráček, na večerní trénink už se ale mohla připojit řada dalších a tým tak trénoval už s patnácti házenkářkami včetně právě hráček z Německa. „Ale atmosféra je velmi dobrá, hráčky se snaží a juniorské házenkářky zatím na tréninku předvádí dobré výkony,“ pochválil Bašný.

Další hráčky by do Polska měly ještě dorazit, doma zatím čekají na přetestování házenkářky Mikulášková a Poláková. „Pokud bude vše v pořádku, měly by se snad připojit v úterý. Bohužel nemůže za námi dorazit ze zdravotních důvodů brankářka Bezpalcová, povolali jsme na její místo zlínskou Vašulkovou. Protože jsme ji ale povolali až v sobotu, musela ještě v neděli a v pondělí podstoupit testování a měla by dorazit také v úterý,“ vysvětluje postupné příjezdy a očekávání dalších posil Bašný.

Dorazit v polovině týdne by měly ještě i zkušené opory. Později se připojí Šárka Marčíková, Petra Tichá a Hana Mučková přicestují v úterý, respektive ve středu kvůli pracovním povinnostem, jež jim nedovolily uvolnit se na celý týden.

Házenkářky se v Polsku schází od neděle 14. března, společně se budou připravovat do neděle, přičemž ve čtvrtek a v pátek nastoupí v mezinárodním přípravném duelu proti domácím Polkám.