Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Matěj Klíma přestupuje do Německa, sezóny 2021 – 2023 odehraje za VfL Lübeck – Schwartau

23/02/2021 | zahraničí
Kanonýr pražské Dukly a talent českého reprezentačního výběru Matěj Klíma podepsal dvouleté angažmá v aktuálně pátém klubu druhé německé Bundesligy VfL Lübeck-Schwartau. Působit by tam měl od příští sezóny do roku 2023.
Matěj Klíma přestupuje do Německa, sezóny 2021 – 2023 odehraje za VfL Lübeck – Schwartau

 

Jednadvacetiletá spojka působí od roku 2019 v Dukla Praha, kam rodák z Ivančic přestoupil ze Zubří. Momentálně je Klíma pátým nejproduktivnějším střelcem extraligy a stále více se prosazuje také v reprezentaci.

„Matěj patří k nové generaci českých hráčů,“ říká trenér VfL Piotr Przybecki. „Je jedním z největších českých talentů, velmi všestranný, s dobrým rozhledem na hřišti a silný jeden na jednoho. Je fyzicky silný, inteligentní a dobrý obránce,“ popsal Przybecki Klímovy kvality.

Také Matěj Klíma se podle vyjádření pro nový klub těší na svůj přesun do Lübecku. „Je to pro mě skvělá příležitost. Splní se mi sen. Vždycky jsem chtěl hrát házenou v Německu a s Piotrem Przybeckim jsem již dlouho v kontaktu. Přesvědčil mě, že VfL a Lübeck jsou dobrou volbou. Je to silný tým a druhá německá liga je pro mě zajímavou výzvou,“ řekl český kanonýr.

„O Matěje jsme velmi usilovali jsem rád, že jsme ho dokázali přesvědčit o našem konceptu,“ řekl pro klubový web ředitel VfL Daniel Pankofer. „Jsem rád, že jsme pro novou sezónu získali zajímavého tvůrce hry a jsem přesvědčen, že u nás Matěj udělá další krok ve své kariéře,“ dodal Pankofer.