Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jana Knedlíková počtvrté v kariéře ovládla Ligu mistryň! Ve finále zazářila šesti góly!

30/05/2021 | zahraničí
Česká reprezentantka Jana Knedlíková opět slaví vítězství v Lize mistryň! Po třech výhrách v dresu Györu přidala čtvrtý titul se svým novým týmem Vipers Kristiansand.
Jana Knedlíková počtvrté v kariéře ovládla Ligu mistryň! Ve finále zazářila šesti góly!

 

Tým Kristiansandu se v semifinále postavil proti CSKA Moskva a s Ruskami si norský mistr poradil poměrem 33:30. Naopak obhájce titulu z Györu, za který ještě v loňské sezóně nastupovala i Knedlíková, si v semifinále neporadil s francouzským Brest Bretagne a vypadl po prohře 25:27.

Knedlíková se tak ve finále nepostavila svým bývalým spoluhráčkám, s norskými zmijemi ale bez větších obtíží porazila i francouzského protivníka. Ve finálovém souboji Vipers Kristiansand nad Bresem vyhrál 34:28 a česká házenkářka k výhře přispěla šesti brankami, střelecky úspěšnější než křídelnice Knedlíková byla pouze dvanáctibranková Henny Ella Restad, v barvách Brestu Ana Gros s osmi góly, podobně úspěšná jako Knedlíková byla pětibranková Švédka Isabelle Gulldén.

Česká házenkářka je tak počtvrté v řadě (s přestávkou v loňské roce, kdy byla soutěž zrušena bez vyhlášení mistra) vítězkou nejprestižnější klubové soutěže světa.

Gratulujeme!

Foto: Facebook EHF Champions League