Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kynžvart před 2finále poháru: Všichni v sobě musíme najít to nejlepší, ví předseda klubu König

20/02/2022 | 2finále Českého poháru
Byla to jízda. Nováček interligy z Kynžvartu musel naskočit do poháru už ve druhém kole, cestu na samotný vrchol si proklestil přes čtyři soupeře. Teď ho čeká poslední výzva, narazí na Most. „V Karlových Varech jsme připraveny se porvat o každý milimetr hřiště a o každý gól," hlásí Kateřina Dresslerová před středečním galavečerem.
Kynžvart před 2finále poháru: Všichni v sobě musíme najít to nejlepší, ví předseda klubu König

Cesta nováčka MOL Ligy začala v Plzni, kde se Kynžvart postavil v rámci 2. kola poháru tamnímu druholigovému HC. Střet dvou západočeských celků dopadl i díky sedmi brankám Barbory Tesařové a šesti trefám Tamary Jovičevič jasně 39:21.

„Vzhledem k tomu, že jsme v loňské sezoně působili jako prvoligový tým, šli jsme v letošním ročníku pohárem již od druhého kola, kdy se proti nám postavil druholigový celek HC Plzeň. Následovalo západočeské derby s MOL ligovým týmem DHC Plzeň, což bylo jediné plně interligové třetí pohárové kolo," ohlížel se za losem předseda klubu Vladimír König.

Kynžvart zvládl také bitvu s druhým plzeňském celkem v soutěži, i když tentokrát mělo střetnutí daleko vyrovnanější průběh. O výhře rozhodl tým kouče Petera Sabadky mezi 23. a 25. minutou, kdy vstřelil tři branky bez odpovědi soupeře. Poslední slovo měla pak v koncovce Katka Dresslerová.

„O postup do semifinále jsme těsně před Vánoci změřili síly s DHC Slavia Praha, kde se nám povedlo vyhrát s dobrým pocitem. Znamenalo to – pro nás jakožto nováčka v nejvyšší soutěži – velký nápor v Mol ligových utkáních a zároveň početnější zápasovou nálož v Českém poháru než měl náš semifinálový soupeř," pokračoval König. Interligový nováček si ale s náročným losem poradil.

„HK Hodonín byl nasazen až do čtvrtfinále. Postup se v žádném případě nerodil hladce. Do plánovaného termínu utkání zasáhl covid. V době před odehráním semifinále bylo odloženo několik ligových klání, takže jsme na sobě cítili, že nejsme v úplně dobrém herním rozpoložení. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, protože HK Hodonín dokázal postoupit přes dobře hrající a velmi zkušený kádr ZORY Olomouc. Nervozita a respekt ze semifinále byla velká, což se projevilo v prvních minutách úvodního poločasu, kde si naše svěřenkyně sáhly na psychické dno a musely přesvědčit samy sebe, že to půjde," popisoval rozpoložení kádru předseda klubu.

Foto + Foto TOP: Házená Kynžvart

Zatímco první půli ovládl soupeř 11:10, po přestávce se Kynžvart rozjel. Kristýna Königová, která v utkání nasbírala sedm branek, střelecky dominovala v koncovce vyrovnané partie. Utkání uzavřela třemi brankami v posledních šesti minutách, výhra 28:17 posunula klub ze západních Čech do finále.

„Jinými slovy dnes prožíváme „lehkou kocovinu“ z tohoto úspěchu (postupu do finále). Je to pro nás velká věc postavit se sebevědomě proti několikanásobnému vítězi Českého poháru – DHK Baník Most. Každá takováto situace je pro nás absolutně nová. Chceme zvládat utkání v MOL lize a poctivě se na ně připravovat a zároveň víme, že v sobě všichni musíme najít to nejlepší, abychom byli dobrým finálovým soupeřem. Moc se na to těšíme," přiznal Vladimír König. Totožně vidí 2finále také tým, velká trofej je na dosah.

„Z postupu do finále máme neuvěřitelnou radost. Je to pro nás velký úspěch vzhledem k tomu, že hrajeme interligu pouze první rok. Velmi si toho vážíme. Rozhodně pro nás každé kolo byla velká výzva. V posledním semifinálovém utkání jsme v sobě musely najít morálku a týmového ducha. Touha po postupu do finále byla opravdu veliká, a tak jsme dokázaly ve druhé polovině utkání zvrátit ne úplně povedený průběh prvního poločasu. Řekla bych, že společným výkonem celého týmu jsme doslova urvaly postup do finálových bojů," souhlasila lídryně Katka Dresslerová.

Ta má před středeční bitvou jasno. „V Karlových Varech jsme připraveny se porvat o každý milimetr hřiště a o každý gól. Chceme ukázat všem našim fanouškům a vůbec celé házenkářské komunitě, že hrajeme házenou srdcem a že náš slogan ‚Společně na vrchol‘ bereme doslova," uzavřela.

Vstupenky na 2finále jsou v prodeji