Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Léto s házenou má za sebou první dvě zastávky, teď míří do Strakonic a Jihlavy

13/07/2021 | mládež
Stovky dětí už si v Poděbradech a Brně vyzkoušely, jaké je to hrát házenou. Užít si mohly jak měření s vrstevníky, tak i se zajímavými házenkářskými hosty třeba z extraligových týmů. Střílely na rychlost i přesnost a vyzkoušely si i atraktivní plážovku.
Léto s házenou má za sebou první dvě zastávky, teď míří do Strakonic a Jihlavy

 

Léto s házenou odstartovalo o prvním prázdninovém víkendu v Poděbradech a přestože se zdálo, že počasí letní házenkářské zábavě přát nebude, nakonec si všichni, kdo na Jezero Poděbrady zavítali, první den letní road tour užili. „Jsem moc ráda, že jsem si Léto s házenou mohla vyzkoušet. Byla jsem zrovna v kempu a viděla jsem, že jste přijeli, tak jsem se šla podívat,“ řekla Natálka, která si Léto s házenou užívala mezi prvními.

„Myslím, že je to super akce. Pro děti je to skvělá příležitost se hýbat, navíc v krásném prostředí. Je to super akce,“ usmíval se tatínek jednoho z účastníků.

Děti zkoušely házenkářské dovednosti – slalom, střelbu na rychlost i přesnost a došlo i na zápasy v plážové házené.

„Program je připravený parádně pro menší i větší děti. A prostředí je super. Házená se mi tady strašně začala líbit, takže přemýšlím o tom, že bych s ní mohl začít,“ řekl dvanáctiletý Adam.

A právě přiblížení házené dětem, které se s ní dosud neměly možnost seznámit, je jedním z hlavních cílů letní házenkářské show. „Myslím, že je to skvělá akce, jak ukázat novým házenkářům, jak je házená super. A děti jsou moc šikovné, musím potrénovat,“ smál se Jakub Koňařík, hráč extraligového SHC Maloměřice, který spolu s dalšími brněnskými házenkáři dorazil o týden později na koupaliště Riviéra v Brně.

 

 

„Přišlo hodně dětí. Myslím, že je to baví, že si společné odpoledne užívají a pro nás je to zpestření letní přípravy,“ doplnil s úsměvem další z brněnských profíků Jakub Bosák.

A stejně jako v Poděbradech zářily děti i v Brně. „Je to tu skvělé. Házel jsem na rychlost, na přesnost. Počasí je skvělé! Nejvíc mě bavila plážová házená,“ řekl jedenáctiletý Filip.

Navíc v Brně si účastníci užili i spoustu sluníčka, o pitný režim se tak postaral partner Léta s házenou společnost Rajec, která zásobovala malé i větší házenkáře pramenitou čerstvou vodou.

S házenou, DJem, zajímavými osobnostmi a soutěžemi o atraktivní ceny se budou děti bavit i o nadcházejícím víkendu. Vyrazit mohou v sobotu do Strakonic a v neděli do Jihlavy. Kde se s vámi uvidíme?

 

 

Více o Létě s házenou si přečtěte zde