Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Písek v Dunajské Stredě předehrával osmé kolo, to pokračuje o víkendu

28/10/2021
Netradičně ve sváteční den odehrál Sokol Písek utkání na půdě slovenského vicemistra, domů se však vrací bez bodu. Osmé kolo MOL ligy bude pokračovat o víkendu další šesticí zápasů. Plzeň vyráží do Michalovců, Hodonín zase doma hraje s Šaľou. Zbylé české týmy odehrají utkání mezi sebou, celé kolo pak zakončí slovensko-polský duel.

Ne 31. 10. 2021 18:00 KPR RUCH CHORZÓW – AHT HC TATRAN STUPAVA

Naprostá většina českých týmů nastoupila ve čtvrtek 28. října do utkání 3. kola Českého poháru žen. Výjimkou byl Písek, který vyrazil na Slovensko. S Dunajskou Stredou odehrál vyrovnaný druhý poločas, o svém vítězství ale rozhodly domácí hráčky v tom prvním. Ten totiž vyhrály o devět gólů. Nejvýraznějšími postavami domácího týmu byly opět Beatrix Élö a Kata Juhos. První jmenovaná zvyšovala v páté minutě vedení na 4:1. Ve formě byla ale také Tereza Pokorná, která snížila svými góly na 3:4 z pohledu Písku. Také v dalších minutách byla největším nebezpečím pro domácí bránu, v zápase nastřílela nakonec 11 gólů. Dunajská Streda ale byla o krok napřed, do konce prvního poločasu si vypracovala až jedenáctigólový náskok, do kabin šly nakonec hosté s mankem devíti gólů. Druhá půle byla již vyrovnanějšího rázu, Jana Chlupová ze sedmimetrového hodu dokonce snížila v sedmačtyřicáté minutě na 21:26. Až do závěrečného hvizdu ale domácí házenkářky znovu navyšovaly své vedení a nakonec vyhrály o deset gólů.

Po Písku nastoupí do náročného utkání na Slovensku také házenkářky DHC Plzeň. Konkrétně vyrazí do Michalovců, tedy na palubovku celku, který v této sezóně nenašel přemožitele ani v MOL lize, ani v Evropském poháru. Role favorita je tak jasně daná, výběr Richarda Řezáče může pouze překvapit. V poháru navíc Západočešky jako jediný interligový celek vypadl v dosud odehraných osmifinálových duelech s Kynžvartem. Stejného soupeře ale plzeňské házenkářky porazily v rámci ligy, kde mají tři výhry v řadě a i po sedmi odehraných kolech jsou za Mostem tabulkově druhým nejlepším českým týmem.

K zajímavému střetnutí se schyluje na severozápadě Čech. Kynžvart nastoupí proti Porubě, která se konečně dostala do vítězné nálady, po dvou úspěšných zápasech v lize přišla pohárová demolice Bohumína. Kynžvart ale na domácí palubovce zatím obírá o body jeden tým za druhým a v rámci ligy prohrál nováček soutěže pouze v Dunajské Stredě a v Plzni. Svému západočeskému rivalovi navíc házenkářky Kynžvartu porážku oplatily a ve svém posledním vystoupení vyřadily své soupeřky z Českého poháru žen.

„Přijede k nám bronzový loňský medailista DHC Sokol Poruba, tým, který je poskládaný z velmi kvalitních jednotlivkyň, najdeme zde vícero juniorský i seniorských reprezentantek. Silnou stránkou je bezesporu brankařský post, konkrétně Hanka Mučková, která je aktuální členkou ženského výběru, v družstvu jsou také velmi výborné reprezentační spojky jako Eliška Desortová, Sylvia Polášková a v neposlední řadě nesmím zapomenout na výborného pivota v podobě Petry Tiché. Budeme si muset dát pozor zejména na tyto hráčky a jejich herní kvalitu. Čeká nás velmi náročný zápas v těsném sledu po utkání v 3. kole Českého poháru, takže bude nesmírně důležité, abychom dobře zregenerovali. Jednoznačně chceme pokračovat ve vítězstvích na domácí půdě a věříme, že opět naplníme naši sportovní halu,“ věří v podporu fanoušků domácí trenér, Peter Sabadka.

„Myslím si, že když budeme hrát svoji hru, a budeme poslouchat pokyny trenéra, tak je kolektivním výkonem dokážeme i u nich porazit. Jejich největší síla je určitě ve zkušenostech Martiny Weisenbilderové, mají i šikovná křídla. O dva body se každopádně popereme,“ motivuje svůj tým na druhé straně Eliška Desortová, hráčka Poruby.

Za zmínku určitě stojí také měření sil mezi Mostem a Olomoucí. Zatímco hostující Hanačky po prohře v Kynžvartu vyhrály v Hodoníně a následně jasně postoupily také v českém poháru, Most se bude snažit na domácí palubovce udržet na ligové vítězné vlně dlouhé již pět zápasů. Vítězství zaznamenaly české mistryně rovněž v pohárech, jak v tom domácím, tak v evropském, byť jednogólová výhra v Rumunsku na postup nestačila. Program Mostu byl právě i kvůli povinnostem v EHF European Cupu velmi nabitý.

„Na málo času na přípravu jsme v podstatě zvyklí, během této sezony už jsme se do podobné situace dostali několikrát. Jsou to ale okolnosti, se kterými se musíme umět vyrovnat a věřím, že utkání zvládneme, stejně tak i nadcházející střetnutí v Šaľe, kam jedeme už příští středu,“ komentoval situaci trenér Adrian Struzik.

Proti slovenskému celku nastoupí Hodonín, který vyzve doma tým Duslo Šaľa. Hodonín je společně se Zlínem na předposledním místě tabulky a každý bod by se týmu vedeného Antonínem Střelcem hodil. Šaľa přišla doma s Kynžvartem o vítěznou sérii, Hodonín si ve sváteční čtvrtek bez problémů poradil s prvoligovými Ivančicemi, na vítězství v MOL lize čeká od půlky září, kdy házenkářky z jihu Moravy porazily právě svého tabulkového souseda, HC Zlín.

Neděle pak nabídne českým fanouškům střetnutí mezi Zlínem a Slavií. Oba celky rozhodně nemůžou být spokojené se svým aktuálním postavením v tabulce. Především Pražanky, které postoupily do třetího kola Evropského poháru a které obhajují pět stříbrných medailí z domácího play-off v řadě, musí zabrat, pokud se chtějí dostat mezi nejlepší čtyři týmy i letos. Body potřebují ale také hráčky z Baťova města, jediný bodový zisk s poslední Stupavou není po sedmi kolech nijak oslnivý.