MOL Liga: Zora těsně nestačila na Baník, Slavia i Kynžvart berou dva body

04/02/2024 | soutěže
Jako první šly do akce v 16. kole hráčky Písku, které si proti Porubě poradily. Dunajská Streda rovněž plnila roli favorita, ale s Plzní zabrala až v samotném závěru. Podobně na tom byl také Most, který jen těsně uhájil jednobrankovou výhru proti Olomouci. První Michalovce si zase proti Hodonínu s chutí zastřílely. Neděle patřila favoritům, Slavia si poradila se Zlínem a Kynžvart zase se Šaľou.

Diváci: 188

Zlomové momenty: Rozhodl bleskový nástup domácích hráček do utkání. Po chvíli platil stav 4:1 a do konce poločasu si Písek vybudoval šestigólový náskok, který položil významný základ k poklidnému dohrání utkání ve druhé půlce. I když se Poruba snažila o vyrovnání, domácí hráčky kontrolovaly své vedení.

Zajímavost zápasu: Rozdíl ve skóre mohl být mnohem výraznější. Písek v jeden moment vedl už o jedenáct gólů, hráčky Poruby se ale vzchopily a dokázaly snížit na rozdíl sedmi tref.

Nejlepší střelec: V dresu Písku se parádně předvedla Iveta Korešová s dvanácti góly. Porubská Anežka Farářová rozvlnila síť šestkrát.

Co výsledek znamená: Písek si udržel šesté místo, naopak Poruba se i nadále krčí se dvěma výhrami na předposlední pozici.

Diváci: 126

Zlomové momenty: Plzeň už od samotného začátku doma vzdorovala a do šaten si odnášela jednobrankové manko. Na startu druhého dějství se dokonce dostala do vedení, ale rozhodla až zvládnutá koncovka zápasu v podání Slovenek. Plzeň byla celou dobu velmi vyrovnaným soupeřem, nicméně na konci se přeci jen potvrdila kvalita hostujících hráček, které se v posledních dvou minutách trefily třikrát, čímž rozhodly o svém vítězství.

Zajímavost zápasu: Takhle vyrovnaný duel odehrála Plzeň s Dunajskou Stredou naposledy v březnu roku 2022, kdy rovněž padla o čtyři branky.

Nejlepší střelec: Za domácí slavila především dvojice spojek Veronika Fenclová a Simona Schreibmeierová, dohromady daly 21 branek. Slovenský celek táhla Kata Juhos s devíti góly.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda si stále drží stejnou ztrátu na Michalovce, za Iuventou zaostává o pět bodů. Plzeň zůstává na devátém místě.

Michalovce smetly Hodonín

Iuventa Michalovce – HK Hodonín 44:28 (21:13) | 3. 2. 2024
Kohuch 7, Popovcová 7, Palová 5 – Štipčáková 6, N. Svobodová 5, Krejčíková 5
Rozhodčí: Erik Bednár – Valér Cibere
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2
Vyloučení: 1:2

Zlomové momenty: Michalovce šly do zápasu jako velký favorit a od začátku nebylo sporu o tom, že svou roli potvrdí. Už v 8. minutě vedly drtivě 7:2 a své vedení nepouštěly z rukou. Bojovný Hodonín sice nasázel solidních 28 branek, ale na efektivní ofenzivu nejlepšího celku MOL Ligy nestačil v obraně reagovat.

Zajímavost zápasu: Popáté ze sedmi posledních vzájemných zápasů Michalovce nastřílely Hodonínu minimálně čtyřicet branek.

Nejlepší střelec: Domácí hráčky předvedly skvělé počiny při zakončení, Veronika Štipčáková se radovala hned šestkrát. Na druhé straně nejlépe pálily Yevheniia Kohuch a Martina Popovcová, které obě zapsaly sedm zásahů.

Co výsledek znamená: V konečném důsledku se v tabulce nic neměnilo. Michalovce zůstávají první, Hodonín poslední.

Diváci: 624

Zlomové momenty: Most nastoupil skvěle a ve 23. minutě vedl už 17:7, jenže ještě do poločasu Zora výrazně zabrala a díky povedené sérii smazala manko na čtyři branky. Rozhodoval až úplný závěr zápasu. Z pohledu hostujícího celku za stavu 24:31 dokázala Olomouc během necelých pěti minut udělat skóre 30:31. Vyrovnávací trefu ale nakonec Zora nedokázala vstřelit, výhra tak přistála na konto domácích.

Zajímavost zápasu: Olomouc dala v obou poločasech patnáct branek. Zatímco v tom prvním to bylo méně, než vstřelil Most, v tom druhém se málem stala velká senzace.

Nejlepší střelec: Eszter Ogonovszky v dresu Mostu skórovala devětkrát, zatímco olomoucká Michaela Daňková dala dokonce deset gólů. Při pěti z nich si pomohla sedmičkou.

Co výsledek znamená: Olomouci patří stále osmé místo, přičemž má stejně bodů jako sedmá Šaľa. Most je o skóre třetí, na první Michalovce ztrácí pět bodů.

Pozápasové ohlasy:
Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most:
„S tímto výkonem nemůže být nikdo z našeho týmu spokojen. Měli jsme fáze, kdy jsme vedli výrazným rozdílem, měli soupeře na lopatě, ale byla tam krátká fáze, kdy jsme udělali tři, čtyři technické chyby, soupeř zjistil, že proti nám jde hrát a stáhl rozdíl na čtyři branky o poločase. Celkem dobrý jsme měli vstup do druhého poločasu, ale zase nás trápilo zakončení, vypracovávali jsme si šance, ale bohužel nekoncentrovanou střelbou jsme přišli o náskok a málem i o body. Nebyl jsem s naším výkonem spokojen.“

Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc: „Jsem na svůj tým pyšná, protože prokázal obrovskou mentální sílu. Přestože tam byl úsek, který jsme daly Mostu prakticky zadarmo, když jsme hrály naši hru, Most nebyl lepším týmem. Bohužel zase jsme mu darovaly tu chvilku, kdy si soupeř vypracoval obrovský náskok. Ale vrátily jsme se do utkání s obrovským gólovým mankem a hrály vyrovnaný zápas, proto jsem na hráčky obrovsky pyšná, jakou prokázaly mentální sílu a nevzdaly to.“

Diváci: 250

Zlomové momenty: Slavia už v 6. minutě odskočila na rozdíl tří branek a od té doby si své vedení hlídala, do šaten odcházela se čtyřgólovým vedením. Valašky sice ve druhé půli zabraly, ale se soupeřkami se v úspěšných zakončeních pravidelně střídaly. Navíc v samotném závěru ještě Pražanky přidaly na tempu a slavily výhru o osm tref.

Zajímavost zápasu: Z patnáctičlenné sestavy Slavie se kromě brankářky Malé neprosadily jen dvě hráčky. I její gólmanská kolegyně Petra Kudláčková zapsala jeden gól.

Nejlepší střelec: Na domácí straně se nejvíce dařilo Lucii Polomíkové, která dala hned osm branek, pět z nich ze sedmičky. Slávistka Veronika Holečková dala ještě o gól více.

Co výsledek znamená: Slavia se po třech duelech bez výhry konečně radovala, Zlín zůstává s osmi body desátý.

Kynžvart prodlužuje bodovou sérii

Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa 26:18 (14:10) | 4. 2. 2024
Dresslerová 6, Patrnčiáková 5, Bezruková 4 – Holešová 7, Susíková 3, Pálová 3
Rozhodčí: Fialová Kateřina – Sovová Marta
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2
Diváci: 250

Zlomové momenty: Domácí hráčky sice v 5. minutě prohrávaly 2:4, ale na následujících deset tref odpověděla Šaľa pouze jednou. Kynžvart si nakonec do šaten odnášel čtyřgólový náskok, který hned zkraje druhého dějství navýšil na sedm zásahů. Vedení následně Západočešky kontrolovaly až do samotného závěru.

Zajímavost zápasu: Poprvé od začátku října se Slovan nedokázal dostat nad metu dvaceti vstřelených branek. Tehdy padl s Iuventou 17:32.

Nejlepší střelec: Na domácí straně obstarala šest tref pivotka Katka Dresslerová, hostující Mária Holešová zaznamenala ještě o jeden gól více.

Co výsledek znamená: Kynžvart díky výhře stále atakuje druhou Dunajskou Stredu a třetí Most, na které ztrácí pouhý bod. Šaľa zůstává osmá.