Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přestupová bomba v Extralize! Pavel Horák se vrací do Česka, oblékat bude dres Lovosic

23/06/2022 | soutěže
Lovosice získaly na příští sezonu velezkušenou posilu. V Kielu končí Pavel Horák, který se rozloučil se „Zebrami“ bronzem z Final 4 Ligy mistrů. Teď 39letý rodák z Přerova oblékne dres Lovců. „Cítil jsem, že je nejvyšší čas se vrátit domů," říká levá spojka.
Přestupová bomba v Extralize! Pavel Horák se vrací do Česka, oblékat bude dres Lovosic

Lovosice prochází před nadcházejícím ročníkem obměnou kádru. Klub oznámil odchody Daniela Zourka, Josefa Jonáše, Davida Kylíška, Jiřího Boučka, Jana Hrdličky nebo Petra Jahna. Teď Lovci ale po symbolickém odpočtu na sociálních sítích oznámili také jeden pořádně atraktivní příchod.

Fanoušci budou moct na extraligových palubovkách vídat českého, německého a běloruského mistra, který zároveň několikrát ovládl i Pohár EHF a Ligu mistrů. Pavel Horák se k Lovcům připojí i proto, že zavládla touha po návratu do České republiky. „Cítil jsem, že je nejvyšší čas se vrátit domů. Slíbil jsem to svým dětem, které žijí ve Varnsdorfu a o které bych se rád začal intenzivněji starat. Zároveň mám ještě stále chuť hrát házenou a Lovosice tak pro mne i s ohledem na geografickou polohu byly nejoptimálnější řešení. Líbí se mi, kam chce klub směřovat a rád bych tomu také sám napomohl,“ řekl pro klubové stránky.

„Na spolupráci s Pavlem se hrozně těším. Hlavní zásluhu na jeho příchodu má osobní vztah s Honzou Landou. Slibujeme si od něj vůdcovskou roli, která nám v loňské sezóně chyběla. A pevně věřím, že nás může posunout i v jiných než herních segmentech a bude pro celý klub přínosem svými bohatými zkušenostmi ve všech směrech,“ komentoval příchod zase ředitel klubu Vojtěch Srba.

Sportovní ředitel Jan Landa si uvědomuje, že jeho nová posila bude toužit po úspěchu. „Přestup Pavla do Lovosic je velkou událostí nejen pro náš klub, ale i pro celou extraligu. Přece jen celou svojí dospělou kariéru působil jako profesionál převážně v klubech nejvyšší německé bundesligy, tedy nejlepší ligy na světě. Jsem rád, že právě náš klub bude moci těžit z jeho zkušeností, které za svou bohatou kariéru nasbíral. Hory je profesionál ve všech směrech, tedy jak na hřišti, kde vždy odevzdá maximum, tak i mimo hřiště, kdy o házené velmi přemýšlí. Pro kluky bude jeho přítomnost na tréninku velkou školou. Sám z osobní zkušenosti vím, že umí být velmi přísný jak na sebe tak i na své spoluhráče. Jsem přesvědčený, že právě tento přístup pomůže všem hráčům k výkonnostnímu růstu."