Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL liga je v novém roce zpět, hrát se bude v Hodoníně, Praze a Porubě

07/01/2021
Třemi zápasy se vrací po krátké novoroční přestávce MOL liga žen. Na co se můžete těšit?
MOL liga je v novém roce zpět, hrát se bude v Hodoníně, Praze a Porubě

 

MOL liga

9. 1. 2021 16:00 DHK ZORA OLOMOUC - HK HODONÍN

9. 1. 2021 16:00 DHC SLAVIA PRAHA - DHK BANÍK MOST

10. 1. 2021 17:00 DHC SOKOL PORUBA - HANDBALL PSG ZLÍN

9. 1. 2021 18:00 IUVENTA MICHALOVCE - DHC PLZEŇ - odloženo

9. 1. 2021 0:00 ŠŠK PREŠOV - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - odloženo

 

Tři zápasy MOL ligy se odehrají na českých palubovkách v nadcházejícím víkendu. Původně se mělo sehrát i utkání mezi Michalovci a Plzní. České a slovenské straně se totiž podařilo dojednat upřesnění výjimky pro konání zápasů česko-slovenské soutěže. Pro obě strany platí stejné závazné podmínky pro konání zápasů, tedy pravidelné předzápasové testování (nejpozději 48 hodin před utkáním) a týmy po návratu ze sousední země nebudou muset nastoupit do karentény. Novým omezením ale je, že týmy mohou do sousední země vycestovat pouze na omezenou dobu a tato skutečnost právě znemožnila sehrání utkání mezi Michalovci a Plzní.

Víkendový program tak otevře měření v Olomouci. Souboj s Hodonínem bude pro oba týmy již odvetou, poslední vzájemné utkání v listopadu vyhrály Hanačky vysoko 38:22 a jako favoritky půjdou hráčky Zory i do sobotního zápasu, který začíná netradičně v 16 hodin a stejně jako všechna sportovní utkání v Česku jej fanoušci mohou sledovat jen prostřednictvím internetu na webu Tvcom.cz.

„Olomouc patří letos k absolutní špičce ligy, má ideálně poskládaný tým z zkušených hráček a vzadu vykukují juniorské talenty. Jdeme ale rozhodně bojovat a věřím, že se nebude opakovat vývoj utkání v Hodoníně. Určitě nedáme svou kůži zadarmo. Už v utkání se Slavii jsme ukázali vzestup, který chceme rozhodně potvrdit, i když víme, že to bude těžké,“ řekl trenér Antonín Střelec.

Prvním soupeřem mosteckých házenkářek v roce 2021 bude pražská Slavia. Černí andělé se na palubovku svého tradičního rivala vypraví v sobotu 9. ledna. „Je to první zápas po pauze a navíc zápas, který je pro nás důležitý a chceme ho samozřejmě vyhrát. I když jsme nad Slavií v poslední době vyhrávali i relativně vysokým rozdílem, nikdy to nebyla úplně snadná utkání. Naše vzájemná střetnutí mají vždycky svou kvalitu a je proto třeba se důkladně připravit a následně k zápasu přistoupit patřičně zodpovědně,“ řekl trenér Mostu Jiří Tancoš.

 

 

Mostecký tým už je od pondělka zpátky v plném nasazení a po vánoční pauze se naplno připravuje na první letošní zápas. „Myslím, že po Vánocích jsme celkem ve formě, hráčky navíc i v době, kdy jsme se neviděli, trénovaly individuálně. Měly ale i dost volna, což doufám, bylo také ku prospěchu věci, aby načerpaly fyzickou i psychickou energii. Na trénincích jsme zatím celkem spokojení, v tomto týdnu trénujeme dvoufázově, abychom pauzu trochu dohnali, a zatím se nám to celkem daří. Nikdo není zraněný ani nemocný. Od čtvrtka se postupně před zápasem začne náš program trochu uvolňovat,“ uvedl trenér Černých andělů. Od středy se do tréninků zapojila i šestice starších dorostenek, které se s ženským A týmem připravovaly už před zápasem Evropské ligy a následně měly šanci naskočit i do zápasů nejvyšší domácí soutěže. „Snažíme se standardně dávat šanci v utkáních i mladým hráčkám, zároveň máme i jistotu, že budeme mít dostatečně široký kádr pro případ, že bychom po pátečních testech museli někoho nechat doma,“ vysvětlil trenér.

Zápas mezi DHC Slavia Praha a DHK Baník Most začíná v sobotu 9. ledna od 16:00 hodin, jako tradičně by měl být přímý přenos k vidění na webu TVCOM.

V neděli se bude hrát v Porubě, kam přijede o body bojovat Zlín. Oba soupeři se dobře znají, ve Zlíně hrají dvě exporubské pivotky Eva Minarčíková a Barbora Zemanovičová a v Porubě hrála také spojka Michaela Sekulová. Naopak v Porubě hraje bývalá zlínská hráčka Adéla Baumbachová. Každopádně Poruba v domácím utkání nebere nic jiného, než dva body. „Podle mého názoru stojí celá hra Zlína na Míši Kolářové ze středu. Řídí celou hru, rozehraje si to s pivotem, připraví to spojkám a i sama je hodně nebezpečná. Musíme si uhlídat kromě ní hlavně pivoty a včas chodit ven ke spojkám. Určitě si na Zlín věříme a doufáme, že nám budou fanoušci držet palce alespoň při sledování utkání na TVCOMu,“ vzkázala Adéle Baumbachová, která přiznala, že hrát proti bývalému týmu nebylo poprvé jednoduché: „První zápas, co jsem v dresu Poruby proti Zlínu nastoupila, byl zvláštní. Byla jsem strašně nervózní, přece jenom jsou to holky, se kterýma jsem hrála strašně dlouho a teď jsem měla hrát proti nim. (úsměv) Teď už to tak ale nevnímám a je to pro mě zápas jako každý jiný.“

Odhodlané bodovat jsou ale i hráčky Zlína. „Po vánoční pohodě jsme najeli do tréninkového procesu a uvidíme, jak se nám bude dařit. V každém případě jedeme odhodlaně bojovat,“ říká trenérka Zlína Hana Kolářová a dodává: „Vycházet chceme z dobré obrany, eliminovat technické chyby a bojovat o každý míč. Jedeme do Poruby s respektem, ale nemáme co ztratit, jdeme se poprat o dobrý výsledek.“