MOL Liga: Písek zaskočil Most. Iuventa vyhrála podeváté v řadě, souboj posledních ovládla Poruba

12/11/2023 | soutěže
Desáté kolo začalo středeční předehrávkou hned tří zápasů. Slavia porazila Šaľu, Písek zařídil třetí prohru Mostu v sezoně a Plzeň nedokázala konkurovat Kynžvartu. V sobotním programu došlo k duelům Zlínu s Iuventou a Dunajské Stredy se Zorou. Obě měření sil zvládly lépe Slovenky. V neděli pak Poruba přidala své letošní druhé vítězství, když skolila Hodonín.

Diváci: 165

Zlomové momenty: Slavia byla od začátku aktivnější, v prvním poločase si postupně vypracovala náskok a do druhé části nastupovala se sedmigólovým vedením. Šaľa se ale nevzdala, díky několika brankovým sériím se vrátila na dostřel. Na rozdíl dvou tref snižovala ale až v 60. minutě, kdy navíc ještě neproměnila sedmičku. Na vyrovnání už Slovenkám nezbyl čas.

Zajímavost zápasu: Slavia natáhla vítěznou šňůru v MOL Lize již na sedm zápasů. Přitom do nového ročníku vstoupila jedním bodem z prvních třech duelů.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Olívii Ščípové, která se postarala skoro o polovinu tref Šaľy, sama nastřílela dvanáct gólů.

Co výsledek znamená: Další výhra posílá Slavii na třetí místo, Pražankám se podařilo předběhnout Most. Šaľa zůstává na sedmi bodech.

Diváci: 165

Zlomové momenty: Písek do utkání vstoupil dobře, už v první patnáctiminutovce si vypracoval čtyřbrankový náskok, který ale Most vzápětí otočil pěti trefami v řadě. První poločas byl jinak vyrovnaný a skončil remízou 15:15. Jenže Sokol velice dobře vstoupil taky do druhé části a už v 35. minutě vedl o pět gólů, což bylo nakonec zásadní. Náskok totiž dokázaly domácí hráčky udržet až do samotného konce.

Zajímavost zápasu: Černí andělé padli s Pískem už podruhé v řadě. Po lednové domácí prohře o dvě branky přišla tentokrát porážka o čtyři.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce se dařilo Ivetě Korešové, nejlepší střelkyně MOL Ligy nasázela soupeřkám jedenáct branek. Ofenzivu Mostu táhla desetigólová Eszter Ogonovszky.

Co výsledek znamená: Sokol má na kontě už jedenáct bodů a pronásleduje Kynžvart. Most se po třetí porážce v sezoně propadl za Slavii na čtvrté místo.

FOTO+TOP: Petr Maťašeje

Kynžvart si zastřílel v Plzni

DHC PLZEŇ – HÁZENÁ KYNŽVART 24:39 (10:18) | 8. 11. 2023
Schreibmeierová 7, Fenclová 6, Franzová 4 – Vávrová 5, Patrnčiaková 5, Bezruková 5, Dresslerová 5
Rozhodčí: Petr Halada – Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2
Vyloučení: 4:3
Diváci: 206

Zlomové momenty: Kynžvart byl od začátku aktivnějším týmem, po šestnácti minutách vedl o sedm branek. Do kabin odcházel o osm tref spokojenější. Ve druhém poločase hostující hráčky kontrolovaly své vedení, které navíc navyšovaly až do konečného vítězství 39:24.

Zajímavost zápasu: Plzeň zapisuje druhou vysokou porážku s Kynžvartem v řadě. V květnu s ním prohrála dokonce o sedmnáct branek.

Nejlepší střelkyně: V zakončení se nejvíce dařilo domácí Simoně Schreibmeierové, která se prosadila sedmkrát. Na straně Kynžvartu se o pozici nejlepší střelkyně dělily hned čtyři hráčky.

Co výsledek znamená: Plzeň zůstává na šesti bodech. Kynžvart uhájil pozici před Pískem, a zároveň umazal manko na čtvrtý Most, na který ztrácí už jen jeden bod.

Diváci: 123

Zlomové momenty: Zápas se lámal už od samotného začátku. Zlín vstoupil do duelu velmi špatně, naopak Iuventa neuvěřitelně aktivně. Češkám nedovolila skórovat až do dvacáté minuty! Přitom si navíc sama vytvořila třináctibrankový náskok. Po poločase kráčely Slovenky pro zisk dvou bodů. I přes zlepšený výkon domácích házenkářek ve druhé části se žádné překvapení nekonalo a Iuventa si zapsala další výhru.

Zajímavost zápasu: Iuventa skórovala třináctkrát v řadě, než Zlín zapsal první branku. Ta padla až v čase 19:21.

Nejlepší střelkyně: V zakončení se nejvíce dařilo domácí Veronice Štipčákové, která měla na kontě osm tref. Hostující Karina Soskyda se prosadila sedmkrát, čímž vylepšila své sezonní maximum.

Co výsledek znamená: Michalovce znovu bodovaly a díky dobrému brankovému rozdílu, ke kterému výrazně pomohl tento zápas, přeskočily Dunajskou Stredu a posunuly se na první pozici. Zlín je stále desátý s pěti body.

Diváci: 238

Zlomové momenty: Zora do utkání vstoupila dobře, několikrát se dostala do čtyřbrankového vedení. Prvních dvacet minut byla lepším týmem, pak už ale výkon domácích začal nabírat na obrátkách. Nakonec Dunajská Streda otočila skóre utkání ještě do konce poločasu. Začátek druhé části byl ještě docela vyrovnaný, následně ale Slovenky začaly úřadovat a zvyšovaly až na konečný rozdíl desíti branek.

Zajímavost zápasu: Ve vzájemných zápasech si oba týmy střídají výhry. Již poosmé v řadě bere vítězství domácí celek.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce se střelecky dařilo Katě Juhos, která se prosadila hned jedenáctkrát, čímž vylepšila své sezonní maximum ze sedmi gólů.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda má na kontě již osmnáct bodů, kvůli horšímu brankovému rozdílu se ale propadla na druhou pozici za Iuventu Michalovce. Olomouc zůstává se sedmi body osmá.

Diváci: 101

Zlomové momenty: Do prvního poločasu vstoupily oba týmy vyrovnaně. Po desáté minutě dokázala Poruba odskočit do mírného vedení, Hodonínu se však ztrátu podařilo korigovat a do kabin nakonec šel s dvoubrankovým mankem. Ve druhé části dokázaly hostující házenkářky srovnat, a to hned několikrát. Od 47. minuty ale přišla rozhodující série šesti branek Poruby, kterou Jihomoravanky přerušily pouze jednou.

Zajímavost zápasu: Hodonín je oblíbeným soupeřem Ostravanek. Oba celky odehrály jedenácté vzájemné soutěžní utkání, přičemž Sokol vyhrál 10 z nich.

Nejlepší střelkyně: Nejlépe to pálilo Nikole Kalinové z Hodonína. Postarala se o rovných deset branek, čímž navýšila svůj sezonní rekord z předchozích osmi tref v utkání s Pískem.

Co výsledek znamená: Poruba se odpíchla od posledního Hodonína a po výhře ztrácí jediný bod na Zlín. Nováček letošní sezony je poslední se dvěma body.