Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Je tu první kolo Extraligy! „Všichni se už ohromně těšíme!“ shodují se zástupci extraligových klubů

04/09/2020
Fanoušci mužské házené se konečně dočkali! Je to tady. Po pěti měsících startuje STRABAG Rail Extraliga mužů. Kdo proti komu a s jakými vyhlídkami nastoupí o víkendu?
Je tu první kolo Extraligy! „Všichni se už ohromně těšíme!“ shodují se zástupci extraligových klubů

Velkolepý otvírák sezóny chystají házenkáři Lovosic podobně jako v předchozích sezónách. Bude i jakousi oslavou návratu mužské házené na české palubovky a před televizními obrazovkami se spolu s Lovci představí tým Nového Veselí. „První zápas sezony je vždy něčím specifický a to nejen proto, že ho odehrajeme opět v krásném prostředí zimního stadionu. Po dlouhé pauze se představíme v soutěžním utkání. Nicméně nejen výsledky, ale zejména předváděná hra našich borců v přípravných zápasech, nám doufám dodá potřebné sebevědomí k tomu, abychom připravili divákům jak v hale, tak v televizi, příjemný sobotní večer plný kvalitní házené. Celek Nového Veselí opustilo několik důležitých opor společně s jejich trenérem. Nerad bych se proto jakkoliv k soupeři vyjadřoval. Naše filozofie s Romanem je stejně postavená na tom, že bychom se primárně chtěli soustředit na sebe, hrát naši hru bez ohledu na to, kdo proti nám bude stát. Věřím, že si tento házenkářský večer užijeme stejně jako ve všech předchozích letech,“ těší se na utkání trenér Lovců Jan Landa.

A podobně to vidí i David Melichar z Nového Veselí: „Už je to dlouhá doba od posledního zápasu. Těšíme se hlavně na naše fanoušky a na zápasovou atmosféru. Od Lovosic zatím nevíme, co můžeme čekat. Necháme se překvapit.“

Personální zemětřesení v Brně pasuje Královo Pole na jednoho z černých koní letošní soutěže, naopak Zubří, které se s Kénikem v prvním kole poměří, přišlo o některé zkušené hráče a do sezóny jde s novým trenérem. „Pro nás to bude jedna velká neznámá. Uvidí se, jak je soupeř sehraný a záležet bude samozřejmě na našem výkonu. Ten je zatím nahoru-dolů, ale doufám, že se nám zadaří a uspějeme,“ vyhlíží k víkendu zkušený Zubřan Miroslav Jurka. Bohumil Pšenica z týmu Králova Pole naopak naznačuje, že nějaká očekávání od soupeřovy hry Brňané mají: „Na ostrý zápas po více než 5 měsících se všichni těšíme. Zubří stejně jako my před sezonou značně obměnilo kádr včetně trenéra, který pravděpodobně bude chtít do hry vnést prvky, kterými se prezentoval v Plzni. Věřím, že se na soupeře dostatečně připravíme a zahájíme sezónu úspěšně!"

Trojici sobotních zápasů doplní měření Dukly Praha s týmem Maloměřic. „Jsem rád, že už to vypukne. Maloměřice jsou na začátek výborný soupeř. Začínáme doma a měli bychom potvrdit roli favorita,“ slibuje trenér Dukly Daniel Čurda, Maloměřice ale nejsou odevzdané, jak potvrzují slova Michala Mazače: „Jedeme na Duklu. Očekáváme z jejich strany bojovný a ambiciózní výkon. My odvedeme maximum, co je v našich silách.“

Neděli odstartují dopoledne zápasy v Plzni a v Karviné. „Všichni už jsme na zápasy natěšení. Chceme si to hlavně užít,“ hlásí před nedělním soubojem s Jičínem hráč Karviné Jan Užek. Odpovídá mu jičínský Jakub Kastner a slibuje: „Vrátil jsem se do Čech po roce v zahraničí, moc se proto těším na první soutěžní návrat. Máme jednoho z nejtěžších soupeřů, jedeme do Karviné. Ale my tam pojedeme s cílem poprat se o dobrý výsledek, nejlépe o body.“

Odhodlání neskrývají ani zástupci Talentu týmu Plzeňského kraje. A počítají s úvodní výhrou. „Těšíme se moc. Hlavně hrajeme domácí zápas, soupeře tak příliš neřešíme a soustředíme se na to, že po měsících budeme hrát opět před diváky,“ vzkazuje manažer týmu Jan Štochl. Proti Západočechům se postaví Hranice, před sebevědomým soupeřem ale neskládají zbraně. „Nikdo dlouho nehrál, proto si myslím, že výsledek je otevřený. Na zápas se těšíme moc a určitě nejedeme do Plzně se sklopenýma hlavama prohrát,“ ujišťuje za Hranice Jan Mucha.

Celý program úvodního kola uzavře střetnutí Kopřivnice s Frýdkem-Místkem. „Frýdek-Místek hodně posílil, bude to těžký zápas. Do Frýdku-Místku se vrátil z Bundesligy Sklenák, který tým hodně zvedne, k tomu Mlotka, Chudobu. Byla by škoda, kdyby se hrálo bez diváků, protože je to tradiční derby Moravsko-slezského kraje. Těšíme se, ale bude to těžké,“ ujišťoval ve středu na tiskové konferenci trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Vedení Frýdku-Místku se však nakonec rozhodlo utkání uzavřít pro diváky, toto rozhodnutí oznámili zástupci klubu na sociálních sítích.

 

Další utkání se odehrají za podmínek respektujících současná hygienická a epidemiologická opatření.

Prosíme proto fanoušky, aby respektovali nařízení státní správy a pokyny pořadatelů. Děkujeme!

 

Další informace k organizaci soutěže najdete zde, komentář prezidenta Jaroslava Chvalného k situaci kolem pandemie Covid-19 zde.

 

STRABAG Rail Extraliga - 1. kolo

so 5. 9. 18:00

HK FCC MĚSTO LOVOSICE

0:0

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

ne 6. 9. 18:00

PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK

0:0

KH ISMM KOPŘIVNICE

so 5. 9. 17:00

SKKP HANDBALL BRNO

0:0

HC ROBE ZUBŘÍ

ne 6. 9. 10:30

TALENT TÝM PLZEŇ. KRAJE

0:0

TJ CEMENT HRANICE

ne 6. 9. 10:30

HCB KARVINÁ

0:0

HBC RONAL JIČÍN

so 5. 9. 16:30

HC DUKLA PRAHA

0:0

SHC MALOMĚŘICE BRNO