Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona starších žákyň Lázně Kynžvart: Navzdory zúžené sestavě slaví bronz

23/05/2023 | mládež, soutěže
I s nízkým počtem hráček vybojovaly cenné medaile. Lázně Kynžvart v Žákovské lize starších žákyň dokázaly i s malou základnou projít soutěží pouze se dvěma porážkami a získaly třetí místo. Prohrály pouze s týmy SKH Velká nad Veličkou a Sokol Písek A, jež se umístily v konečném pořadí nad nimi.
Sezona starších žákyň Lázně Kynžvart: Navzdory zúžené sestavě slaví bronz

Parádní jízdu zažily mladé kynžvartské házenkářky. Soutěží prošly pouze s dvěma porážkami, a to proti týmu Sokol Písek A a SKH Velká nad Veličkou. Oba celky nakonec skončily před Kynžvartem, který bral bronz. „Osobně bych nikdy nepredikoval, že tým s takto malým počtem hráček může v této náročné soutěži uspět. Do soutěže jsme vstupovali s reálným počtem dvanácti hráček. Z toho dvě ukončily činnost a třetí musela končit ze zdravotních důvodů,“ poukazuje trenér kynžvartských starších žaček Jiří Maršík.

Zbylo mu tedy devět hráček, z toho dvě gólmanky. „Samozřejmě jsme doplňovali řady mladšími žačkami, ale prostě reálná síla a možnosti prostřídávaní nebyly nic moc,“ zmiňuje. Celou sezonu tak odtáhla základní sestava, která neuspěla pouze dvakrát. „Čtvrté zápasy pro nás byly velice náročné. O to více je pro nás úspěch v podobě třetího místa velice cenný,“ sděluje trenér.

Soupiska: Baťková Linda, Ježková Kateřina, Königová Markéta, Mayhoub Laura, Abrahámová Karolína, Blažková Romana, Půžová Jana, Nováková Adéla, Salajková Nina, Soukopvá Eliška, Dočekalová Lucie, Šandová Žaneta, Ziateková Dominika

Výkonům podle něj pomohly společné tréninky a působení v nejvyšší soutěži v kategorii mladšího dorostu. „V začátcích této tréninkové skupiny byly u některých obavy, ale ty se časem rozplynuly, mladé hráčky nabíraly na sebedůvěře a svými výkony se svým starším spoluhráčkám vyrovnaly a některé i předběhly,“ líčí.

„Vždyť Markéta Königová, která je prvním rokem starší žákyně, se stala nejlepší střelkyní Žákovské ligy, a i jako střelkyně v 1. lize mladších dorostenek je na úctyhodném pátém místě se 144 brankami v síti soupeřů,“ poukazuje na talent kouč Maršík.

Mladá házenkářka vstřelila v Žákovské lize hned 234 branek. „Mám pocit, že jsem se v průběhu sezony zlepšila především ve střelbě z dálky,“ zamýšlí se Königová nad svými výkony.

Zároveň je šťastná z počinů týmu. „Všechny jsme moc spokojené. Dokázaly jsme porazit všechny soupeře, kromě dvou a ty skončily před námi. Konečné umístění je pro nás spravedlivé a my si ho ceníme opravdu moc,“ přiznává 13letá házenkářka.

„Soutěž byla vyrovnaná a myslím, že jsme hodně překvapili. Sezónou jsme procházeli turnaj od turnaje, zápas od zápasu s velkou pokorou ke všem soupeřům a bez jakéhokoliv tlaku na hráčky. Jak šel čas a vítězství přibývalo, hráčky si začaly samy uvědomovat, že mohou uspět. Pravdou je, že tak jednoduché, jak to teď vypadá, to vůbec nebylo. Mnoho zápasů jsme museli otáčet a jakékoliv další klopýtnutí by znamenalo konec naději na medaili. Ale podařilo se, a nakonec to cinklo,“ těší kynžvartského trenéra.

Předávání medailí se pro mladé házenkářky uskutečnilo 13. května před vyprodanou halou po posledním utkání kynžvartského A-týmu.

Sezonu si tak hráčky i členové realizačního týmu užili. „Žasnu, čeho všeho může pár děvčat trénujících pětkrát v týdnu dosáhnout. Ve dvou turnajích zvítězili a v jednom byly druhé. Je to vždycky taková třešnička na dortu, která potěší. S touto sezonou, která pro nás ještě nekončí, je spokojenost veliká, ale věřte, že já osobně jsem nohama pevně na zemi a vím, že vše je pomíjivé. Stále je před námi hodně práce,“ uvědomuje si Maršík.

Foto + foto TOP: Házená Kynžvart