Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona pohledem starších žáků Dukly: Cesta za stříbrnou medailí byla dlouhá a náročná, tvrdí trenér Bílek

13/06/2024 | mládež
Na zlatý Talent Plzeň jim scházely pouze dva body. TJ Dukla Praha prohrála jen jedno jediné utkání a s celkovým počtem 44 bodů nakonec získala stříbrné umístění. V celorepublikové soutěži starších žáků si ale pražský klub vedl velmi dobře a obdržel druhý nejnižší počet branek. „Prohráli jsme jen úplně první zápas Žákovské ligy. Pak už to byla jízda a užili jsme si to moc,“ líčí nejlepší střelec celé ligy Matouš Khek.
Sezona pohledem starších žáků Dukly: Cesta za stříbrnou medailí byla dlouhá a náročná, tvrdí trenér Bílek

Sezonu bere jako úspěšnou i hlavní trenér Dukly Ondřej Bílek. „Cesta za stříbrnou medailí byla dlouhá a náročná. Žádný turnaj letošního ročníku Žákovské ligy nebyl jednoduchý. Celková kvalita všech týmu se neuvěřitelně zvedla. Samozřejmě je velice pozitivní, že si vše sedlo a my jsme v konečném zúčtování obsadili druhé místo,“ říká.

Tým podle něj letos zdobila spíš útočná fáze než ta obranná. „Hráči si trošku hůře přenášeli věci z tréninků do samotných utkání. Nicméně jsme velice rádi, že se projevila obrovská vůle a síla celého týmu i v nepřiznivých situacích zabrat a otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Také jsme velice potěšeni, že se sešla dobrá parta kluků,“ líčí.


(Foto + TOP: TJ Dukla Praha)

Úspěšně se dá sezona Dukly hodnotit i podle čísel. „Letošní ročník zakončujeme s bilancí 21 výher, dvou remíz a jedné porážky s celkovým skóre 580:424. Tyto skvělé výkony zajistily týmu stříbrné medaile a titul vicemistrů ČR. Navíc se hráč Matouš Khek stal s 215 zásahy střeleckým lídrem celé soutěže. Tým, který tvoří celkem 28 hráčů si zaslouží naši trenérskou pochvalu za celoroční nejen tréninkovou práci. Vždyť žádné z 24 utkání nebylo jednoduché,“ ví kouč.

A dodává: „Chtěli bychom poděkovat všem hráčům z naší široké tréninkové skupiny. Veliké poděkovaní směřuje také na rodiče, kteří nás během celé sezony podporovali.“

Dukla oslavovala už na hřišti ihned po zápase, když si druhé místo zajistila. Oslavy ještě střídmě pokračovaly po odehrání posledního utkání celého letošního ročníku. Zanedlouho se klub opět začne připravovat na nový ročník Žákovské ligy.

Přes dvě stě gólů a oholená hlava trenéra. Co na sezonu říká Matouš Khek?

Svým soupeřům Matouš Khek nasázel dohromady 215 branek. Jako jediný střelec z celé ligy dokázal překročit hranici dvou set tref. Teprve čtrnáctiletý házenkář byl z uplynulé sezony nadšený. V rozhovoru zmínil i své plány do budoucna.

Jak jste si užili cestu za druhým místem?
Skoro všechny zápasy byly velmi vyrovnané, a tak jsme museli makat vždy na sto procent. Prohráli jsme jen úplně první zápas celé Žákovské ligy. Pak už to byla jízda a moc jsme si to užili.

Co oslavy? Dostali jste od trenérů slíbenou nějakou odměnu?
Jeden z našich trenérů Lukáš Charvát nám slíbil, že když získáme medaili, můžeme ho ostříhat dohola, a to jsme také nakonec s radostí udělali.

Jaká sezona byla z tvého pohledu?
Mně osobně se docela dařilo, byl jsem nejlepším střelcem. Ale určitě jsem radši za druhé místo s týmem. Zlepšil jsem se také v mentálním myšlení před i po zápase.

Máš asi jasný důvod, proč jsi s házenou začal, že?
Díky tomu, že ji hrála moje máma (Petra Kheková). Zkusil jsem ji a zalíbila se mi taky.

Máš nějaký házenkářský vzor?
Rozhodně Nikola Karabatiće. Rád bych jednou hrál jako on. Určitě bych se také chtěl jednou dostat do Bundesligy.