Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona starších žáků pohledem pražské Dukly: Čekání do posledního dne, pak propukla obrovská radost

26/05/2023 | mládež, soutěže
Neskutečné drama až do posledního dne. Pražská Dukla si musela na potvrzení, že starší žáci ovládli Žákovskou ligu, počkat. Největší rival z Nového Veselí totiž poslední utkání odehrál až den po skončení Dukly, navíc měl na kontě jen jednu porážku a byl horký kandidát na mistrovský titul. Ten ale nakonec získali po dohrání všech zápasů Pražané.
Sezona starších žáků pohledem pražské Dukly: Čekání do posledního dne, pak propukla obrovská radost

„Cesta za vítězstvím byla dlouhá a náročná. Byla a je postavena na tvrdé práci celého týmu. Je potěšující, že si vše takto sedlo a my jsme obsadili 1. místo,“ otvírá trenér Dukly Ondřej Bílek.

Jeho svěřenci prošli soutěží pouze s jednou remízou a jednou porážkou. Výsledkově tak byla pro Duklu sezona úspěšná. „Důležitý je spíše fakt budoucnosti, kolik hráčů bude nadále pokračovat ve tvrdé práci a úspěšně vstoupí do dorosteneckých a vyšších kategorií. Tento dílčí výsledek není jen vizitkou našeho realizačního týmu, ale i dlouhodobě nastavené koncepční práce v klubu a práce všech trenérských kolegů z nižších věkových kategorií,“ zmiňuje Bílek.  

Po posledním turnaji Žákovské ligy ale ještě oslavy nepropukly. Dukla se totiž prozatím nacházela na druhé příčce, před ní bylo Nové Veselí, které mělo na kontě jen jednu prohru. Jenže celek z Vysočiny v poslední turnajový den nestačil na Hostivice, čímž se propadl právě pod Pražany. „Malé oslavy nejen k zisku titulu jsme uspořádali pro všechny kluky po posledním turnaji přeboru Prahy, který následoval týden po posledním kole Žákovské ligy,“ míní.

Sestava: Henner Dominik, Bergner Jan, Josef Šimon, Miček Jan, Šebesta Matouš, Kulhánek Ondřej, Čepák Patrik, Görtler Kvido, Kruml Jiří, Císařovský Tomáš, Pitel Šimon, Šinágl Vojtěch, Ferenc Lukáš, Urbánek Marek, Puritscher Tom, Moroz Maxmilián Hugo, Teichmann Oskar, Vácha Jan, Pitel David, Kruml Jan, Khek Matouš

Umístění a výkony jsou podle něj výsledkem celého týmu. „Snažili jsem se v každém utkání ŽL dávat prostor na hřišti všem hráčům z lavičky. Je velice náročné udržet během celé soutěže, a hlavně v kategorii žactva koncentraci a dobrý herní výkon,“ popisuje s nadšením.

„Potěšilo nás, že si hráči byli schopni přenést věci z tréninku do jednotlivých utkání/turnajů a také, že nás v celé soutěži zdobila nejlepší obrana. Samozřejmě je spousta prostoru na zlepšení,“ líčí kouč a je rád za partu kluků, která se v letošním ročníku sešla. „Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům z naší široké tréninkové skupiny a rodičům, kteří nám v průběhu celé sezony,“ dodává.

Ondřej Kulhánek: Nejlepší sezonou, jakou jsem kdy zažil

Mladý házenkář Ondřej Kulhánek výrazně přispěl k vítězství svého týmu v Žákovské lize straších žáků. Skóroval ve všech utkáních, ve kterých nastoupil, celkově nasázel do soupeřovi sítě 121 pokusů.

1) Jaká letošní sezona byla a jak jste si cestu za prvním místem užili?
Letošní sezóna byla skvělá, nejlepší, jakou jsem kdy zažil, a nepředstavitelně jsem si užil každý moment, od začátku do konce.

2) Měli jste nějaké oslavy?
O spontánní oslavy jsme bohužel přišli, jelikož náš rival a další kandidát na výhru hrál až den po nás. Jakmile jsme zjistili, co se stalo, okamžitě jsme jeli společně se spoluhráči oslavovat. V průběhu následujících dnů by také měla proběhnout oficiální oslava s trenéry, na kterou se velmi těším. Jako odměna pro nás byla sázka, že pokud vyhrajeme, trenéři si společně s námi nabarví hlavy, a to mi naprosto stačí. (směje se)

3) Jaká sezona byla z tvého pohledu? V čem ses nejvíc zlepšil a na čem jsi pracoval?
Z mého pohledu nemůžu hodnotit sezonu jinak než kladně, celý rok jsme tvrdě pracovali a získali jsme za to zasloužené první místo. Celý tým se zlepšoval, největší zlepšení vidím v obraně, ve které jsem od začátku ročníku zaznamenal velký posun, jak v jednotlivých soubojích, tak v celistvém a důsledném projevu celého týmu. Ale pořád je zde spousta prostoru pro zlepšení a my nesmíme zaostat a přestat se zlepšovat.

4) Máš nějaký silný moment ze sezony? Případně jaký?
Silných moment je samozřejmě spoustu, ale kdybych měl vypíchnout jeden, tak by to byl moment, kdy jsem se dozvěděl, že jsme se stali mistry.

Foto + foto TOP: HC Dukla Praha