Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona pohledem starších žáků Nového Veselí: Nejproduktivnější tým dělil jeden zápas od triumfu

29/05/2023 | mládež, soutěže
Starší žáci Nového Veselí sahali v Žákovské lize po zlatých medailích. Jenže v poslední turnajový den nestačili na Hostivice, čímž poklesli na druhé místo. I to je ale po náročné sezoně obrovský úspěch. „Myslím si ale, že tyhle dvě porážky dají klukům mnohem víc, než kdybychom to celé vyhráli bez ztráty bodu,“ přiznává trenér Miroslav Štohanzl. Jeho tým se zapsal do statistik soutěže jako nejproduktivnější, celkově nasázel soupeřům 584 branek.
Sezona pohledem starších žáků Nového Veselí: Nejproduktivnější tým dělil jeden zápas od triumfu

Letošní ročník Žákovské ligy byl celkem vyrovnaný, a tak získat medaili nebylo jednoduché. „Cesta za medailí byla těžká, každý z turnajů přinesl řadu náročných zápasů. Dokázali jsme některé turnaje odehrát velice dobře, samozřejmě pak přišly i horší výkony. Chlapci ale ukázali, že jsou dobrý kolektiv a dobrá parta,“ usmívá se trenér novoveselského výběru Miroslav Štohanzl.

Jeho svěřenci otočili nejeden zápas. „Musíme je za to pochválit. Důležitým aspektem je také to, že ročník 2008 byl mimořádně talentovaný. Sešel se ročník kluků, kteří věděli, co chtějí, a dokazovali to při trénincích i na hřišti,“ váží si spolupráce s nimi.

Sezonu vnímá Štohanzl jako dlouhou a náročnou. Spousta hráčů Nového Veselí navíc nastupovala i v krajském výběru, nebo mladším dorostu. „Druhé místo z pětadvaceti v Žákovské lize je pěkné. Musíme také zmínit to, že jsme celou špičku této soutěže dokázali porazit. Bohužel se nám nepovedl jeden zápas proti Hostivicím, kdy to kluci neunesli psychicky, a možná i fyzicky po těžkém zápasu se Zlínem,“ poukazuje na poslední turnaj, ve kterém pražskému celku jeho tým podlehl 22:28, což je vzhledem k porážce s 12:13 s Frýdkem-Místkem odsunulo na stříbrnou pozici.

Má ale radost, že se mladí házenkáři zlepšili v obranné fázi a začali vnímat systém hry. „Obrana fungovala dobře během celé soutěže. Začali jsme pak nacvičovat a hrát i různé situace v návaznosti na vyšší kategorii, tam někteří hráči reagovali dobře a chápali. Co bylo někdy horší, byla naše střelecká potence a proměňování šancí. Tam jsme se moc nezlepšili a někdy to vázlo,“ popisuje trenér.

V návaznosti na obranu se ale Novému Veselí dařilo jednoduše se prosazovat z rychlých přechodů. „Těch jsme měli také poměrně dost. Myslím, že to jsem v lize hrát až tak moc neviděl. Oproti minulé sezoně jsme se v této herní činnosti posunuli. Doufám, že si to kluci přenesou i do dorostenecké kategorie,“ přeje si Štohanzl.

A co oslavy? „Byly skvělé, ale samozřejmě trošku hořkosladké. Po sázce našeho vedoucího s kluky se náš vedoucí vykoupal v rybníku. Největší zásluhu ale měli na oslavách naši fanoušci, kteří udělali perfektní kulisu, za což jim moc děkujeme. Podporovali nás prakticky na každém turnaji, kam jsme vyjížděli,“ líčí Štohanzl, který je za diváky moc rád.

Zároveň si cení i výkonů svých svěřenců. „Toho, že jsme v Žákovské lize prohráli jen dvakrát, si vážím hodně. Bohužel prohry přišly v takových momentech, kdy se lámal chleba. Myslím si ale, že tyhle dvě porážky dají klukům mnohem víc, než kdybychom to celé vyhráli bez ztráty bodu. Jsme rádi, že oslavy proběhly právě i přes porážku s Hostivicemi. Kluci byli zklamaní, někteří to i v kabině obrečeli. Oslavy si pak ale užili a samozřejmě velmi ocenili výkon našeho vedoucího, tzv. sešup do rybníka,“ směje se.

Sestava: Jaroslav Kadlec, Michael Kadlec, Ondřej Tomášek, Ondřej Bělík, František Partyka, Ondřej Pavlis, Tobiáš Pružinec, Tomáš Sobotka, Adam Bárta, Dominik Bartůněk, Dominik Dlouhý, Vít Janáček, Jakub Jelínek, Matyáš Kramer, Michal Milichovský, Vojtěch Mrkos, Matěj Novotný, Vít Sobotka, David Miroslav Henzl, Jakub Chalupa, Adam Sobotka

Realizační tým: Miroslav Štohanzl, Ladislav Materna, Václav Špaček

 

Náročný program i jeden z trenérů v rybníce. Co říkají na ročník mladí hráči?

Zisk stříbrných medailí už oslavili, teď se rozpovídali o svých pocitech. Matěj Novotný hrající na spojce zaznamenal 93 branek, čímž se stal nejproduktivnějším hráčem výběru Nového Veselí. Důležitými hráči byli také spojka Dominik Bartůněk a pivot Jakub Chalupa.

Jaká byla letošní sezona a jak jste si cestu za medailí užili?
Dominik Bartůněk:
„Letošní sezona byla asi pro nás všechny velmi náročná. Hodně z nás odehrálo nejen Žákovskou ligu, ale i Ligu Vysočina nebo jsme nastupovali za mladší dorost. Hlavně zápasy v Žákovské lize a její program byl náročný. Přece jen jde o šest kvalitních turnajů a odehrát za den čtyři zápasy není nic snadného. Pro mě osobně to bylo těžké i z toho pohledu, že jsem kvůli zranění na dvou turnajích chyběl. Kvůli tomu jsem z toho byl možná ještě o to víc nervózní, že jsem nemohl klukům nijak pomoci. Celkově si ale myslím, že jsme všechny turnaje odehráli velice dobře. Medaile je pak už ta třešnička na dortu, kterou jsme si moc užili, a být druzí v republice je za mě skvělý pocit.“

Co oslavy? Dostali jste od trenérů slíbenou nějakou odměnu za stříbrné medaile?
Jakub Chalupa:
„Oslavy byly velké, hlavně proto, že s námi na závěrečný turnaj jelo hodně fanoušků. Jeden z našich trenérů nám za výhru slíbil, že skočí do rybníka v Hostivicích. A i když jsme nakonec jednou prohráli, tak sázku dodržel a skočil, což jsme samozřejmě všichni ocenili. Společně s fanoušky jsme na místě bouchli šampáňo a konfety, zpívali, slavili jsme autobusem cestou domů. Moc jsme si to společně užili.“

Jaká byla sezona z tvého pohledu? V čem ses nejvíc zlepšil a na čem jsi pracoval?
Matěj Novotný:
„Z mého pohledu byla sezona velice dobrá. Měli jsme hodně silných výkonů a momentů, hlavně třeba na turnaji v Žeravicích, kde jsme nastoupili proti týmům z čela tabulky, a byl to velmi důležitý turnaj. Odehráli jsme super zápasy proti Strakonicím a Dukle Praha. Bohužel jsme si vybrali smolný zápas proti Hostivicím, který jsme nezvládli, ale to se prostě stává. I první turnaj v Zubří byl velice náročný, tam nám chybělo několik hráčů. I já sám jsem tam byl bohužel jen jako podpora. I tak si ale myslím, že to byla naše nejlepší sezona.“

Máš nějaký silný moment ze sezony?
Dominik Bartůněk:
„Nejsilnější moment sezony byl asi suverénně turnaj v Žeravicích, kde jsme si to všichni strašně moc užili. Celý týden jsme se na něj těšili a byli z toho samozřejmě i trošku nervózní, protože na tomto turnaji nastoupily týmy z čela tabulky. Zápas se Strakonicemi jsme zvládli na výbornou a vyhráli jsme asi o deset gólů, takže to byl od nás super zápas. Pak vlastně poslední zápas s Duklou, kde jsme byli už všichni vyšťavení, ale nějak jsme to zvládli, i když byl vlastně skoro celý zápas vyrovnaný, tak jsme se pak trhli a dotáhli zápas do vítězného konce. Pak už jsme si jen užívali vítězné momenty s fanoušky, kteří nám znovu vytvořili skvělou atmosféru. No a samozřejmě oslavy po posledním turnaji, kdy jsme s fanoušky slavili stříbrné medaile, zpívali a vychutnávali si úspěch, kterého jsme dosáhli.“

Foto + foto TOP: TJ Sokol Nové Veselí