Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Návrat Korešové do rodného Písku? Hodně to pro mě znamená, prozrazuje kamarádka Stellnerová

22/01/2023 | soutěže
Házenkářky Písku se v MOL Lize aktuálně vezou na vlně tří výher v řadě. Přičemž ta poslední je pro Jihočešky více než cenná. Povedlo se jim totiž zaskočit Most na jeho palubovce a po dlouhých 11 letech získat cenný skalp úřadujícího českého mistra. Není tak divu, že kapitánka Sokolu Alena Stellnerová byla nadmíru spokojená. „Jsem na tým velmi pyšná, i právě za to, jak jsme to na severu Čech zvládly a bojovaly až do konce,“ neskrývala své nadšení z výhry 38:36. V rozhovoru také prozradila, jak (ne)probíhaly oslavy po zápase a co pro ni znamená návrat Ivety Korešové zpět na jih Čech.
Návrat Korešové do rodného Písku? Hodně to pro mě znamená, prozrazuje kamarádka Stellnerová

Dalo by se čekat, že překvapivou výhru budou písecké hráčky bezprostředně po utkání bouřlivě slavit. Jak však sdělila zkušená pivotmanka, předehrávka ve středu trochu zhatila plány. „Velké oslavy neproběhly, ale určitě to napravíme,“ říká s úsměvem Stellnerová. „Část týmu totiž bydlí v Praze, jely jsme více auty. Navíc to byl všední den, takže některé holky musely druhý den do práce,“ odůvodňuje celou situaci písecká odchovankyně.

Bezprostředně po zápase to ale v kabině i tak žilo. „Měly jsme všechny ohromnou radost a panovala velká euforie. Probíraly jsme různé pasáže zápasu a radovaly se,“ nabízí pohled „za oponu“ třetí nejlepší střelkyně MOL Ligy. Jak navíc prozrazuje, série 11 let bez vítězství ve vzájemném střetnutí byla před tímto duelem velké téma. „Určitě jsme to probíraly, říkaly jsme si, kdy jindy Most porazit. Má opravdu náročný program, hrají těžké zápasy ve formátu středa-víkend-středa, spoustu cestování k tomu,“ nachází důvody, proč Sokol zlomil duel na svoji stranu.

Zároveň ale dodává: „Většina z nich jsou ale profesionální hráčky a nabitý program k tomu patří. To se o nás říct nedá, a proto to pro nás je velmi cenné vítězství. Jsme za něj zkrátka rády,“ ohlíží se jedna z tváří jihočeského klubu za utkáním 13. kola.

Písečanky táhnou za sebou sérii tří výher v řadě a od třetí Dunajské Stredy dělí pouhé tři body. Všechny tři duely navíc vyhrál Sokol na venkovní palubovce, sama kapitánka týmu ale až tolik neřeší, kde se zrovna hraje. „Výhry venku jsou určitě pozitivum, ale osobně neřeším, jestli hrajeme doma nebo venku. Soustředím se na svoji hru a náš tým jako celek, abychom odvedli kvalitní výkon.“

Poslední lednovou sobotu čeká svěřenkyně trenéra Pavlovského důležitý souboj se Slavií, která doma klopýtla v posledním kole se Zlínem. Může hrát ve prospěch týmu z města ležícího na řece Otavě psychická pohoda? „Aktuálně si sice můžeme říct, že jsme v lepší psychické pohodě oproti soupeři, ale každé utkání je jiné,“ má jasno 33letá hráčka. „Také k tomu tak přistupujeme, jdeme zápas od zápasu. Nečekají nás teď vůbec snadné duely, teď se soustředíme na Slavii,“ dodává pivotmanka se 64 starty v reprezentaci.

Po dlouhých letech se navíc Stellnerová sešla opět v kabině s Ivetou Korešovou, která se po letech strávených v zahraničí a štaci v Mostu rozhodla vrátit zpět domů. „Iveta je podle mě nejlepší hráčka naší ligy a myslím, že kdyby se ještě vrátila na profesionální úroveň, tak by se rozhodně neztratila,“ vysekla poklonu jedné z nejlepších hráček české házenkářské historie.

Je tak jasné, že přínos Korešové pro tým je ohromný. „Jsem neskutečně ráda, že ji v Písku máme. Určitě je velkým přínosem, předává své zkušenosti nejen mladým holkám, ale také celému týmu. Zároveň je to úžasný člověk, takže to samé platí i v kabině,“ chválí si po házenkářské stránce působení Korešové v domovském klubu.

Navíc není neznámé, že obě tváře písecké házené mají spolu velmi dobrý kamarádský vztah. „Osobně jsem ráda, že se Iveta rozhodla vrátit zpátky do Písku a jsem moc šťastná, že si spolu ještě můžeme zahrát. Hodně to pro mě znamená, s házenou jsme spolu začínaly, staly se z nás postupem času nejlepší kamarádky,“ je nadšená Stellnerová.

Jak písecká kapitánka navíc prozradila, s Korešovou tráví hodně času i mimo sport. „Jsme neustále v kontaktu. Denně si píšeme a posíláme hlasové zprávy a stále si máme co říct.“ Jedno z pojítek mohou být i malí synové obou hráček, kteří jsou prakticky vrstevníci. „Matýsek a Kubík jsou stejně staří, takže určitě jedno z našich témat jsou děti, ale samozřejmě se bavíme také o házené… a vlastně úplně o všem,“ uzavírá se smíchem Stellnerová. Dotáhne tohle duo Písek do play-off?