Baráž: Litovel na domácí palubovce slavila, manko z prvního utkání s Majlontem ale nestáhla

16/05/2024 | soutěže
Maloměřice skončily v tabulce play-out na předposledním místě, a tak musely svou příslušnost v nejvyšší soutěži obhájit v baráži s Litovlí. Na domácí palubovce zvítězily 39:34, a i když v Litovli vyhrál Tatran 25:23, ve výsledku se z lepšího skóre a z udržení v Chance Extralize radoval Majlont.

Diváci: 287

Zlomové momenty: Litovel začala duel lépe a v 9. minuté držela tříbrankový náskok. Když dokázali domácí vyrovnat, znovu nechali svého soupeře odskočit na rozdíl tří zásahů, jenže v závěru úvodní půle se pětigólovou sérií vyšvihli do mírného vedení. Až do 51. minuty však měla jemně navrch Litovel, ale v posledních minutách Maloměřice rozhodly o vlastním vítězství. Zatímco hosté skórovali ještě dvakrát, Majlont hned osmkrát.

Zajímavost zápasu: Litovelští naposledy zdolali Maloměřice v září roku 2022 v rámci Českého poháru, kdy na domácí palubovce slavili výhru 36:28.

Nejlepší střelec: Maloměřice střelecky táhl desetigólový Jan Mucha, na straně Litovle zapsal dokonce ještě o branku více Jan Šmíd.

Co výsledek znamená: Majlont zvládl těžký úkol na domácí palubovce a zvítězil o pět branek, Litovel však před odvetou jasně naznačila, že půjde o vyrovnaný dvojzápas.

Diváci: 307

Zlomové momenty: Oba celky se ze začátku přetahovaly o vedení, kterého se po třígólové sérii chopila Litovel. V první půli však vládly především obrany, a proto si domácí odnášely do kabin pouze těsný náskok 10:9. Vyrovnaný stav platil i v 51. minutě, kdy však Tatran odskočil třemi trefami v řadě. Pětigólové manko z prvního utkání ale nedokázal kompletně stáhnout a zvítězil jen o dvě branky, což ve výsledku stačilo Maloměřicím na záchranu.

Zajímavost zápasu: V prvním poločase nastřílely oba celky dohromady pouhých devatenáct branek. Tatran se zastavil na desíti, ale zároveň udržel maloměřickou ofenzivu na devíti zásazích.

Nejlepší střelec: Na domácí straně se blýskl šestigólový Jan Šmíd, Maloměřice zase táhla pětibranková dvojice Jan Mucha a Tomáš Kachlík.

Co výsledek znamená: Maloměřicím porážka o dvě branky stačí k záchraně v Chance Extralize. Litovel se tak i v příštím ročníku představí v 1. lize, kde nově narazí také na Hranice.