Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Když házená pomáhá, mistrovská Slavia si zahraje benefiční zápas

22/05/2023 | soutěže
Mistrovská parta se sejde ještě na jeden zápas. Slavia má po interligové sezoně, kterou zakončila historickým triumfem, pohár vrátila o víkendu do Prahy po třinácti letech. Teď je čas, aby házená pomáhala. V rámci benefičního utkání v Havlíčkově Brodě se budou vybírat peníze pro rehabilitační oddělení tamní nemocnice. „Je to super myšlenka a jsem ráda, že můžeme pomoct,“ říká jedna z hvězd sešívaného kádru Tereza Vostárková.
Když házená pomáhá, mistrovská Slavia si zahraje benefiční zápas

Myšlenka na benefiční utkání vznikla ve spolupráci s havlíčkobrodskou základní školou V Sadech už během listopadu loňského roku. „Nápad se mi hodně líbil, v minulosti jsme z tohoto regionu získaly mnoho skvělých hráček, které si později zahrály také za reprezentaci,“ prozrazuje předseda Slavie Richard Toman. Na mysli má třeba dlouholeté opory národního týmu Hanku Kvášovou nebo Lucii Satrapovou, právě její dres se bude v úterý dražit.

Program začne už po poledni, kdy hráčky navštíví nemocnici a setkají se s dětskými pacienty. Od 18:30 pak v havlíčkobrodské hale proběhne samotný benefiční zápas. „Přispět bude možné kromě dražby také dobrovolným vstupným, všechny vybrané peníze poputují dětskému rehabilitačnímu oddělení a sloužit budou k pomoci při léčbě skoliózy páteře,“ vysvětluje Toman.

„Myslím, že to bude fajn zážitek i zkušenost. Věřím, že vykouzlíme dětem úsměv na tváři, proto to děláme,“ dodává Vostárková. Ta ve finálovém dvojzápase (32:26, 24:24) s Mostem nastřílela deset branek. Slavia zvedla pohár nad hlavu poprvé od roku 2010, ukončila zároveň sérii devíti titulů v řadě českého hegemona z Mostu.

Foto TOP: Hana Vrbková / Česká házená