Krajské výběry pokračovaly s přípravou na olympiádu

05/04/2022 | mládež
I v březnu krajské výběry chlapců a dívek pokračovaly ve své přípravě na Letní olympiádu dětí a mládeže. Trochu náročnější program čekal na kluky, kteří nejprve vycestovali 22. března na přípravné utkání do pražské haly Sokola Vršovice, kde sehráli utkání s krajským výběrem Prahy. V ten samý den se proběhla tréninková jednotka výběru dívek v Havlíčkově Brodě. O víkendu 26.-27. března pokračovaly chlapci tradičním víkendovým kempem, který tentokrát proběhl v Ledči nad Sázavou.

Hodnocení přípravného zápasu krajských výběrů Vysočiny a Prahy

Praha-Kraj Vysočina 26:24 (9:9,16:17)

Na začátku března nás oslovili trenéři krajského výběru Prahy, jestli si nechceme zahrát přípravné utkání, což se nám náramně hodilo, a tuto nabídku jsme přijali. Utkání bylo naplánováno na 23. 3. 2022 a odehrálo se na palubovce Sokola Vršovice. Utkání se hrálo na tři třetiny po 15 minutách. Od samého začátku byl zápas velice vyrovnaný. I díky tomu první třetina skončila remízou 9:9, druhou třetinu jsme vyhráli o jednu branku 16:17. Bohužel ve třetí třetině utkání jsme udělali hodně technických chyb a spojené s horším proměňováním vyložených brankových příležitostí se soupeř dostal do dvoubrankového vedení, které si už pohlídal až dokonce.

„Utkání hodnotím kladně vyzkoušeli jsme si pár nových tváří a ukázalo nám na čem bychom měli dále pracovat," dodává trenér Štohanzl.

Branky: Novotný Matěj a Navrátil Ondřej po 4, Sedlák Marek, Jaša Adam a Fiala Štěpán po 3, Finsterle Jakub 2, Kourek Viktor, Brzoň Matěj, Sobotka Vít, Zahálka Ondřej a Urbanec Michal po 1.

Víkendový kemp v Ledči nad Sázavou

Od 26.-27. března probíhal v Ledči nad Sázavou další z výběrových kempů starších žáků, jehož cílem bylo sehrání na LODM. Hráče čekaly celkem čtyři tréninkové jednotky. První z nich byla zaměřena na OČJ, OČJ vysunutého hráče a zadního hráče v 1-5 a zajišťování hráčů v obraně. Druhá byla zaměřena na rychlý přechod do útoku, dohrávání první a druhé vlny, přepínání z útoku do obrany a naopak. Třetí TJ byla zaměřena na kombinační hru spojek proti 0-6 obraně, spolupráci spojky a pivota a spolupráci spojky a křídla. Poslední TJ hráči odehráli modelový zápas mezi sebou, který byl rozdělen na tři části. Cílem tohoto zápasu bylo, aby hráči přenesli naučené věci z předchozích TJ do zápasu. První část oba týmy hrály 0-6 obranu, druhou část 1-5 a zápas zakončili obranou 1-2-3.

Kemp splnil naše očekávání, hráči k TJ přistoupili zodpovědně a celý kemp panovala uvolněná atmosféra. Musím ocenit práci ve všech oddílech, protože hráči jsou kemp od kempu lepší. Chci poděkovat Lence Peškové za pomoc při organizaci kempu a TJ. Hodnotí kemp asistent trenéra Petr Fišer.