Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Bosna a Hercegovina 30:18. Češi položili základy k výhře v prvním poločase

05/11/2023 | reprezentace, zahraničí
V sobotu se přátelské utkání proti Bosně a Hercegovině neodehrálo, nicméně v neděli už se obě reprezentace na palubovce potkaly. Vítězně z duelu vzešel domácí tým, jenž vyhrál o dvanáct branek.

Reprezentanti Bosny a Hercegoviny měli do Brna dorazit během pátku, nepříznivý vývoj počasí v jejich zemi však zapříčinil zrušení všech blízkých letů. I přes intenzivní spolupráci obou svazů při hledání náhradních variant dopravy se nepodařilo najít řešení, ve kterém by byli hostující hráči na utkání připraveni nastoupit s minimálním rizikem zranění po dlouhé dvanácti až čtrnáctihodinové cestě. Soupeř se vydal na cestu autobusem, aby byl připraven odehrát alespoň nedělní utkání.

Češi vstupovali do utkání jako favorité. Po opatrnějším začátku odskočili do vedení 7:3, po kterém si hostující lavička vzala oddechový čas. To sice pomohlo, Bosňané se začali více prosazovat, nicméně byl to český tým, jenž postupně ve skóre odskakoval.

Ke konci poločasu přestali být hosté produktivní, v posledních sedmi minutách se zmohli jen na jednu branku. Zazářil i český gólman Tomáš Mrkva, díky čemuž odcházel do šaten národní tým spokojenější, vedl 15:8.

Začátek druhé poloviny se nesl v jednoznačném duchu. Pro natěšené diváky v brněnské hale Vodova to bylo představení českých hráčů, kteří čtyřmi góly odskočili na rozdíl deseti branek, čímž si vypracovalo rozhodující náskok.

V 53. minutě vedli Češi dokonce už o čtrnáct gólů. Nic na vývoji utkání nezměnil ani fakt, že hostům patřila koncovka zápasu, kdy se v rychlém sledu prosadili hned pětkrát.

Česká reprezentace zvládla přátelský zápas s Bosnou a Hercegovinou, kterou na brněnské palubovce porazila 30:18.

Přátelské utkání | ČESKO – Bosna a Hercegovina 30:18 (15:8)

Česko: Mrkva, Mizera – Hrstka 5, Piroch 2, J. Patzel 3, Štěrba 3, Kašpárek 4, Reichl 3, Babák, Rakouský, Havran, Klíma 4, V. Patzel 1, Solák, Hozman 2, Mořkovský 2, Zeman, Režnický 1

Bosna a Hercegovina: B. Burić, Ahmetasević, Hodzić – Haseljić 2, Herceg 1, S. Burić 5, Mehmedcehajić 1, Panić 1, Terzić, Faljić, Perić 1, Knezević, Hamidović, Mandić, Predgragović, Majstorović, Davidović 4, Isaković, Colaković 3

FOTO+TOP: Hana Vrbková (Česká házená)