Estonsko - Česko 30:48. Dorostenci jedou na EURO! Nadělili skoro padesát branek

07/01/2024 | reprezentace, mládež
Tři zápasy, tři výhry a pohodový postup na EURO z prvního místa. Čeští dorostenci zvládli úkol na jedničku a nejen fanouškům v Zubří, kde se kvalifikace hrála, dělali radost. V nedělním utkání Estoncům nadělili skoro padesát gólů, zvítězili 48:30.

Foto TOP: Michal Struž

Hned začátek utkání ukázal, v jakém duchu se ponese. Český tým totiž okamžitě odskočil do vedení 6:0 a na hřišti naprosto dominoval. Estonci sice vstřelili svou úvodní branku, ale stav 1:8 z jejich pohledu vypadal velmi složitě, nicméně soupeř se přeci jen oklepal a dokázal zkorigovat na 6:10.

Češi ale nepanikařili a stále si udržovali konstantní náskok, a to v podobě pěti zásahů. Postupně to bylo ještě víc, kvalita českého týmu se ukazovala a bylo zřejmé, v jaké pohodě hraje. Nakonec se do kabin odcházelo s poločasovým výsledkem 26:15.

„My jsme apelovali na kluky, že to musíme zvládnout. Chtěli jsme k tomu přistoupit s absolutní koncentrací, první poločas byl fantastický, tam se rozhodlo,“ bylo po utkání jasné trenérovi Hynkovi.

Kanonáda pokračovala i po pauze, a to ještě ve větším tempu. Hned chvíli po začátku druhé části zápasu se Češi dostali na hranici třiceti gólů.

Zbytek utkání se nesl čistě v režii národního týmu. Estonci sice opět v poločase dali patnáct branek, nicméně nestíhali v obraně, čehož český tým využil téměř při každém útoku. „Ofenziva byla senzační, neměli jsme problém dát gól téměř z čehokoliv,“ pochvaloval si Hynek. Kvalifikaci tak zakončil drtivou výhrou 48:30.

„Skvělé! Splnili jsme cíl. Líbil se mi i styl, kterým jsme k tomu došli,“ radoval se trenér po postupu na EURO. „Týmu jsem to strašně přál. Je to dobrá parta, na tom si zakládáme.“

„Je to velká euforie, jsme moc rádi,“ radoval se i Ondřej Šíma. Ten zároveň dodal, že jde jen o dobře položený základní kámen: „Nic tím nekončí, musíme své kvality ukázat na EURU.“

ČESKO – Estonsko 48:30 (26:15) | 7. 1. 2023

Sestava a branky Česka: Mičke, Řeháček, Toužimský – Skopar 11, Vomáčka 8, Kunert 6, Novák 6, Macur 4, Mráz 2, Škopek 2, Šíma 2, Kakač 2, Horáček 2, Mahušek 1, Baumruk 1, Koníček 1