Championship U20: Česko - Rakousko 32:26. Zlato! Národní tým zvládl finále a ovládl béčkový šampionát

10/07/2022 | reprezentace
Zlato i postup do kvalifikace na MS 2023, které se odehraje v Německu a Řecku. Junioři zvládli v Bulharsku poslední těžkou zkoušku, Rakousko po konsolidovaném výkonu přehráli 32:26 a oslavují zisk nejcennějších medailí!

Češi odstartovali utkání o zlaté medaile skvěle, po 38 vteřinách hry se trefil Pavel Bajer, pak ale Rakušané po gólech Dvoraka a Lipptsche vedli 2:1. Srovnával opět Bajer, který byl v následujících minutách jen ztěží k zastavení.

Mezi 10. a 15. minutou vstřelil tři góly a národní tým vedl 6:3. Zásluhou Tomáška, Mořkovského a Jiřího Rakouského navíc náskok narostl až na 10:4. V přetahované dál Češi tahali za delší konec. Rakušany nenakopla ani neproměněná akce Bajera, v oslabení skvěle ukradl míč Mořkovský, který zvyšoval na vedení o sedm branek. První polovinu reprezentace ovládla stejným rozdílem – 16:9.

Foto + Foto TOP: EHF

Druhou polovinu odstartoval snížením Sironjic, reagoval Aleš Dolejší. Obě strany se pravidelně střídaly v proměňování šancí, v 37. minutě viděl Scheicher červenou kartu. A dvakrát za sebou skóroval opět Dolejší. Pak si vzal slovo Lukáš Mořkovský, jenž se dvakrát prosadil. Rakušané se dotáhli na rozdíl čtyř branek, ale partii měl národní tým rozehranou velmi dobře.

Následovaly čtyři branky Bajera, trefili se také Mořkovský a Havran. Gólový účet uzavřeli a výhru zpečetili opět Bajer s Mořkovským, dva nejúspěšnější střelci zápasu (10 a 9 tref). Češi porazili Rakousko 32:26 a slaví medaile i dodatečný postup do kvalifikace o mistrovství světa 2023 v Německu a Řecku.