Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Chance Extraliga: Nové Veselí zakončilo play-out výhrou nad Majlontem, Jičín přehrál sestupující Cement

04/05/2024 | soutěže
Poslední kolo play-out zvládl vítězně domácí Sokol Nové Veselí, který přestřílel Majlont. Mamuti končí v tabulce předposlední a svou příslušnost v nejvyšší soutěži budou muset obhájit v baráži. Hranice se minimálně na rok rozloučily s Chance Extraligou porážkou v Jičíně. Z posledního místa tabulky play-out totiž sestupují do 1. ligy.
Chance Extraliga: Nové Veselí zakončilo play-out výhrou nad Majlontem, Jičín přehrál sestupující Cement

Nové Veselí přehrálo Maloměřice

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice Brno 32:27 (14:13) | 3. 5. 2024
Nejvíce branek: D. Flajsar 7, Gregorovič 5, Krejz 4 – Ipser 8, Mucha 7, Horut 6
Rozhodčí: Tomáš Pernička – Marek Tůma
Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3
Vyloučení: 2:4
Diváci: 180

Zlomové momenty: Celý první poločas byla přetahovaná o každý gól. Oběma týmům vycházely útoky, nicméně ani jeden se nedokázal utrhnout a odskočit na více jak dva zásahy. Tento scénář pokračoval i ve druhé půli, nicméně byli to domácí, kteří se od 53. minuty dostali do vyššího vedení díky pěti zásahům v řadě, což bylo nakonec rozhodující.

Zajímavost zápasu: Nové Veselí potvrdilo, že doma bylo v bojích o udržení velmi silné. Po porážce s Jičínem zaznamenalo na vlastní půdě tři výhry v řadě.

Nejlepší střelec: Domácí opora David Flajsar se blýskl sedmi brankami, ještě o jednu více se podařilo vsítit hostujícímu Janu Ipserovi.

Co výsledek znamená: Zatímco Nové Veselí dokončilo play-out s vědomím, že uhájilo svou příslušnost v Chance Extralize i do další sezony, Maloměřice ještě čeká baráž.

Pozápasové ohlasy:
Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí:
 „My jsme se určitě chtěli dobře a vítězně rozloučit s našimi fanoušky. Myslím si, že to dopadlo dobře, i když to mělo nějaké bolesti v průběhu toho zápasu. Chtěli jsme, aby náš výkon měl nějakou tvář, aby dostali prostor kluci, kteří se svým způsobem loučí s Veselím, aby si zahráli. Do toho jsme to ale chtěli i trošku vyrotovat, aby hráli kluci, na kterých to bude příští rok víc a víc stát, a mohou být tvářemi klubu. Hlavně kluci z dorostu, co odehráli konec soutěže s námi. Cílem bylo, aby také dostali nějaký prostor a ukázali se. Myslím, že tyhle dva cíle se určitě splnily. Jsem rád, že jsme vyhráli, že jsme se dokázali se sezonou rozloučit vítězně, byť celkově pro nás ta sezona určitě úspěšná nebyla. K celému play-out bych řekl, že jsem strašně rád, jak k nám zapadli dorostenci, ve spoustě zápasů pomohli a zvládli to velmi dobře. Věřím, že je v nich příslib do budoucna. Hráčům, kteří končí kariéru, nebo přestupují, bych chtěl poděkovat za to, co pro Veselí odvedli. Strávili tu mnoho let, měli jsme spolu nějaký vztah, takže je určitě budu dál sledovat a fandit jim. Jsem rád, že se jich spoustu posouvá do zahraničních klubů a doufám, že jejich kariéry budou úspěšné a budou nás dobře reprezentovat a rádi se k nám vracet.“

Luboš Bartůněk, levé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Chtěl bych hrozně moc poděkovat fanouškům, spoluhráčům, realizačnímu týmu a všem, kteří se ve Veselí kolem házené pohybují. Jsem rád, že se to obešlo bez nějakého zranění, že jsme to zvládli vítězně. A na závěr bych chtěl Majlontu popřát, ať se jim daří v baráži.“

Jiří Mičola, trenér SHC Maloměřice Brno: „Myslím si, že to bylo zajímavé utkání. My jsme teď měli volné kolo, ale bohužel jsme se během těch čtrnácti dní moc do kupy nedali. Měli jsme nějaké zdravotní potíže, takže jsme toho moc nepotrénovali. V podstatě jsem byl zvědavý, jak se to na nás projeví. Pro domácí to bylo poslední kolo, ve kterém se určitě chtěli předvést před fanoušky. Nás čeká ještě baráž o udržení, kterou nevíme, s kým budeme hrát. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale věděli jsme, že to ve Veselí nebude snadné. Hlavně jsem byl zvědavý, jak se moji hráči dostanou zase do nějaké hry a zda jsme schopní nějaké ty věci, které jsme natrénovali, které se snažíme ukázat na hřišti, aplikovat. S tím jsem v podstatě spokojený, nám akorát nevyšel ten risk v závěru, kdy jsme zkusili hrát v sedmi. Veselí to však ubránilo velmi dobře, bylo aktivní v obraně, takže nás k ničemu nepustilo. To nám tedy nevyšlo, ale myslím si, že zápas byl rychlý, bylo tam hodně technických chyb, ale oba týmy se snažily, utkání se mi líbilo a jsem s tím výkonem celkem spokojený.“

Jan Mucha, spojka SHC Maloměřice Brno: „Jak říkal trenér, pro nás to bylo poslední utkání v Chance Extralize v této části, ale čeká nás baráž, takže tento duel pro nás byla víceméně taková příprava, protože jsme čtrnáct dní nehráli. Víceméně tedy o výsledek úplně nešlo. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, bohužel se to nepodařilo, ale aspoň jsme se dostali do zápasového tempa. Až na ty zbytečné chyby, kterými jsme dostali Veselí do hry, tak si myslím, že to nebyl špatný zápas.“


FOTO+TOP: Martin Duroň (TJ Sokol Nové Veselí)

Jičín si jasně poradil s Hranicemi

O2xyworld HBC Jičín – TJ Cement Hranice 30:15 (14:9) | 4. 5. 2024
Nejvíce branek:
Kastner 5, Doškář 5, M. Ženatý 4 – Klus 3, Dořičák 3, Padalík 3
Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler
Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/2
Vyloučení: 1:2
Diváci: 174

Zlomové momenty: Jičín neponechal nic náhodě a hned v prvních deseti minutách si vybudoval pětigólové vedení, které udržel až do poločasu. Po něm ještě přidal na tempu a Hranicím odskočil po pětibrankové sérii na rozdíl jedenácti tref. Ovládl přitom i koncovku a rozdíl ve skóre se vyšplhal na patnáct gólů.

Zajímavost zápasu: Hranice odcestovaly na východ Čech s pouhými jedenácti hráči na soupisce a v každém poločase nasázely soupeři jednociferný počet branek.

Nejlepší střelec: Z domácí sestavy vyčnívali dva pětigóloví střelci, a to Daniel Doškář s Jakubem Kastnerem. Za hosty třikrát slavili Šimon Klus, Filip Dořičák a Jakub Padalík.

Co výsledek znamená: Hranice se minimálně na rok loučí s nejvyšší soutěží a příští sezonu odehrají v 1. lize. Jičín naopak potvrdil svou nadvládu v play-out, ani jednou přitom neprohrál.

Pozápasové ohlasy:
Ondřej Šulc, trenér O2xyworld HBC Jičín:
„Hodnocení zápasu je pozitivní, jelikož jsme vyhráli o patnáct gólů. Celkově bych ale rád zhodnotil nejenom uplynulou sezonu, ale i celé play-out. Sezona byla z naší strany dohrána velmi dobře. Vytyčili jsme si jasný cíl, že chceme play-out projít bez prohry, což se nám podařilo, i když jsme kolikrát hráli ve slepené sestavě. Za to patří klukům obrovské díky, že to zvládli i v okleštěném počtu, když jsme na zápas zajížděli pouze se dvěma střídajícími hráči. To byl pro nás rozhodně velký krok dopředu. Kdybych měl celkově zhodnotit sezonu, nedopadla podle našich představ. Všichni jsme se chtěli dostat do play-off, ale konkurence byla velká a my se museli vypořádat s velkým počtem zraněných hráčů. Chtěl bych moc poděkovat všem fanouškům a sponzorům, všem lidem, kteří chodí na házenou po celou sezonu a podporují nás. Budeme samozřejmě moc rádi, když si jejich přízeň zachováme i v příštím soutěžním ročníku.“


FOTO: Karolína Machalická (O2xyworld HBC Jičín)

Výsledky 10. kola play-out:
TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice Brno 32:27 (14:13)
O2xyworld HBC Jičín – TJ Cement Hranice 30:15 (14:9)