Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Prešov skončí po sezoně 2022/2023 v Chance Extralize

15/03/2023 | soutěže
Nejvyšší mužskou soutěž čeká po roce změna. Prešov do dalšího extraligového ročníku po vzájemné dohodě Českého svazu házené s Tatranem nenastoupí, smlouva byla původně podepsána na dvě sezony.
Prešov skončí po sezoně 2022/2023 v Chance Extralize

„Určité riziko nedávných událostí před účastí Prešova v Chance Extralize existovalo, byli jsme si ho vědomi. Situace se ale výrazně zkomplikovala obnovením SEHA Ligy, která byla přerušena situací na Ukrajině,“ řekl prezident ČSH Ondřej Zdráhala. Tatran nemohl kvůli rámcové smlouvě z této soutěže odstoupit a začalo docházet na termínové kolize, které vyvrcholily nesehráním utkání mezi Zubřím a Prešovem.

Extraligové kluby si účast slovenského mistra v české lize před začátkem ročníku odhlasovaly, jedním z primárních cílů příchodu slovenského mistra bylo zatraktivnění soutěže. Koncovka soutěže ale přinesla i negativa a Prešov, který původně měl hrát Chance Extraligu dvě sezony, do té další po vzájemné debatě obou stran již nenastoupí.

Všechny konsekvence plynoucí z nepokračování Prešova v nejvyšší české soutěži se aktuálně řeší.

Foto + Foto TOP: Ladislav Adámek (HC Dukla Praha)