Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Chorvatsko – Česko 28:30. Dorostenci si s domácími Chorvaty poradili v obou zápasech

16/03/2024 | reprezentace, mládež
Přípravný kemp si čeští dorostenci zpestřili cestou do Chorvatska, kde se v pátek a sobotu utkali s domácím výběrem. V prvním utkání slavili výhru 35:32 a poradili si i ve druhém vzájemném měření sil, kde zapsali vítězství 30:28.

Foto TOP: Michal Struž

První měření sil ovládli Češi

Český výběr zamířil do Chorvatska po kempu v Třeboni, kde piloval herní systém. Trenér Jiří Hynek si také pozval nové hráče, které chtěl vidět v reprezentační konkurenci. První utkání proti Chorvatsku, účastníkovi mistrovství Evropy, proběhlo v pátek v podvečer. A splnilo očekávání. „Od začátku jsme věděli, že to bude těžké. Chorvati jsou kvalitní, což se potvrdilo,“ řekl nejlepší střelec duelu Tomáš Vomáčka, který nastřílel sedm branek.

Národní tým se s domácími dlouho přetahoval a bylo vidět, že oba celky jsou na sebe připravené a mají svou kvalitu. V jednom z momentů sice měli Chorvati navrch, ale Češi i tuto pasáž zvládli. „Prohrávali jsme o tři góly, ale povedlo se to otočit,“ byl rád gólman Ladislav Novák, který chytal v reprezentačním dresu poprvé. „Kluci mi v obraně pomohli a ulehčili mi to,“ zmínil s nadšením.

Výsledkem byla nakonec výhra 35:32, což svědčí o vyrovnanosti utkání. „Od začátku do konce to bylo přesně takové,“ dodal Vomáčka. Podle Nováka ale zápas měl spravedlivého vítěze: „Zasloužili jsme si to,“ dodal nakonec.

Chorvatsko – ČESKO 32:35 (16:15) | 15. 3. 2023
Sestava a branky Česka:
Surovec, Novák – Kunert 6, Skopár 4, Vomáčka 7, Šíma 3, Najer, Pešák 1, Novák 1, Škopek 6, Mahušek 3, Koníček 3, Kakač 1, Bíža, Voves, Macur

I v odvetě měl navrch národní tým

Den po vyhraném duelu čekala Čechy odveta s domácím Chorvatskem. První půle byla na obou stranách velmi vyrovnaná a přetahovaná nakonec vyústila v poločasovou remízu 14:14. „Zápas byl o poznání těžší než ten minulý. První poločas se hodně tahal a platila remíza,“ popisoval čtyřgólový Sebastian Kunert.

Start do druhé půle však vyšel o poznání lépe svěřencům Jiřího Hynka, kteří se rychle vyšvihli do šestibrankového vedení. Poté se však český útok zadrhával v zakončení, a tak se dokázali Chorvaté zase dotáhnout na dostřel. „Trošku jsme se zadrhli za stavu plus šest a vlastními chybami jsme vrátili soupeře do hry,“ přiznal trenér, s nímž souhlasil i Kunert: „Utekli jsme asi o šest gólů, což bylo super. Bohužel jsme poté ale neproměňovali šance a Chorvati se na nás dotáhli.“

Češi tlak nakonec ustáli a i z odvety berou vítězství, tentokrát o dvě trefy 30:28. „Naštěstí jsme se mentálně nezlomili, zápas jsme dovedli do zdárného konce a vyhráli o dvě branky,“ byl rád Sebastian Kunert.

Chválou nešetřil ani hlavní trenér Jiří Hynek: „Jsme moc rádi, že jsme splnili cíl, se kterým jsme sem přijeli, abychom se měřili s lepšími týmy, což chorvatská reprezentace je. Vyšlo to skvěle a odvážíme si dvě vítězství. Myslím si, že první utkání bylo povedenější, ale cením si i toho druhého. Tolik se nám nedařilo, i přesto jsme byli schopni urvat vítězství. Konec jsme ale zvládli a to se směrem k mistrovství Evropy počítá. Těší nás to, završili jsme tím týdenní kemp, který byl náročný s cestováním, ale tým měl neskutečnou energii. Takhle se chceme prezentovat, chceme na to navázat. Doufám, že jsme si nastavili laťku na vysoký standard a budeme se dostávat jen výš a výš.“

Chorvatsko – ČESKO 28:30 (14:14) | 16. 3. 2023
Surovec, Novák – Kunert 4, Skopár 6, Vomáčka 5, Šíma, Najer 3, Pešák, Novák 1, Škopek 3, Mahušek 4, Koníček 4, Kakač, Bíža, Voves, Macur