Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Starším žákům Frýdku-Místku se dařilo na turnaji ČSPL v Polsku. Mají nejlepšího hráče i střelce

18/01/2024 | mládež
ČSPL starších žáků odstartovala. První turnaj se hrál v polském Chrzanówě, v akci se představily i dva týmy z Moravskoslezského kraje.
Starším žákům Frýdku-Místku se dařilo na turnaji ČSPL v Polsku. Mají nejlepšího hráče i střelce

Náš kraj zastupovaly týmy Frýdku-Místku a Kopřivnice. Vzájemný zápas těchto celků ovládli frýdecko-místečtí házenkáři, kteří zvítězili 26:24. Frýdek-Místek porazil taky polský Chrzanów, nestačil ale na Martin a proti Považské Bystrici remizoval.
Právě Považská Bystrica nakonec turnaj vyhrála. Frýdek-Místek byl druhý a Kopřivnice třetí. „Považská na tom byla nejlépe, měli silový a urostlý tým,“ řekla vedoucí Frýdku-Místku Lenka Kročková.

Na turnaji byly hodně vidět i dvě opory Frýdku-Místku. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Adam Znišťal a nejlepším střelcem se stal Adam Fojtík. „Je dobře, že jsme se zase po delší pauze vrátili do zápasů, byla to dobrá příprava před víkendem, kdy náš čeká druhé kolo Žákovské ligy. Turnaj nám přinesl hodně pozitiv, mezinárodní konfrontace je vždy velmi přínosná,“ dodala Kročková.

Druhý turnaj ČSPL se bude hrát na začátku února v Kopřivnici.

Akce proběhne za podpory Moravskoslezského kraje

Rozhovor pro portál mskhandball