Připravit, start! Začala 1. kola krajské kvalifikace na Házenkářský desetiboj

27/01/2024 | mládež
Je to zase tady! O víkendu 13. a 14. ledna 2024 se konala v Olomouckém kraji 1. kola krajské kvalifikace na Házenkářský desetiboj.

Jelikož se přihlásilo sedm družstev v kategorii chlapců, rozhodla soutěžní komise o rozdělení na dvě první kola po třech týmech,. Vítězové těchto kol postoupí do kola druhého, kde je doplní družstvo Házená Velká Bystřice, jenž se v roce 2023 účastnilo národního finále v Karviné.

Turnaj 1 (Uničov, Centrum Haná, Hranice) opanovalo Centrum Haná, který zvítězilo ve všech disciplínách kromě Fair-play a vybojovalo si postup do 2. kola ziskem 33 bodů.

Druhé místo obsadily Hranice se ziskem 18 bodu a třetí příčka patřila Uničovu za zisk 15 bodů.

Nejrychlejší běh (2x 15m) měl Marek Grepl (CH) výkonem 5,85 s.
Překážkovou dráhu zvládl nejrychleji také Marek Grepl výkonem 32,96 s.
Nejdále doskočil opět Marek Grepl a to do vzdálenosti 215 cm.
Nejdále dohodil Josef Všetička (CH) výkonem 39,4 m.
Nejprudší střelu měl také Josef Všetička, a to 88 km/h.

Turnaj 2 (Žeravice, Litovel, HBC Olomouc) opanoval HBC Olomouc, který zvítězil ve všech disciplínách kromě osobní obrany a shot-outů a vybojoval si postup do 2. kola ziskem 29 bodů.

Druhé místo obsadily Žeravice ziskem 21 bodů a třetí pozice patřila Litovli za zisk 17 bodů.

Nejrychlejší běh (2x 15m) měla Karolína Malíková (Hranice) výkonem 5,89 s.
Překážkovou dráhu zvládl nejrychleji Jan Pokorný (Žeravice) výkonem 20,96 s.
Nejdále doskočil Jakub Dlabaja (Olomouc) a to do vzdálenosti 209 cm.
Nejdále dohodil opět Jakub Dlabaja výkonem 34,3 m.
Nejprudší střelu měl také Jakub Dlabaja, a to 50 km/h.

Foto + foto TOP: Klára Sovová

Dohromady v obou turnajích startovalo také celkem 7 dívek, jejich individuální výkony se však do celkových výsledků týmů nezapočítávaly.
Chybějící výkony do minimálního počtu 10 byly dopočítány koeficientem dle pravidel v uvedených rozpisu Desetiboje.
Poděkování patří oběma pořadatelským klubům a Pavlu Rajtrovi, za technický a organizační dozor na obou turnajích.