MOL Liga: Plzeň na závěr sice zvítězila, ale na první místo v nadstavbě to nestačilo

11/05/2024 | soutěže
V sobotu byly k vidění závěrečné dohrávky nadstavby. Plzeň v dohrávce 3. kola dokázala zdolat Porubu nejtěsnějším rozdílem 29:28. Západočešky bojovaly o první místo na dálku s Olomoucí, která ale v dohrávce 6. kola porazila Zlín 32:31, což jí stačilo k prvenství bez ohledu na výsledek Plzně.

Plzeň zůstává druhá a Poruba čtvrtá

DHC Plzeň – TJ Sokol Poruba 29:28 (18:16) | 11. 5. 2024
Nejvíce branek: Melicharová 6, Fenclová 5, S. Mancellari 3 – Farářová 6, Hiraldová 5, Ka. Rajová 4
Rozhodčí: Petr Halada - Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/4
Vyloučení: 5:3
Diváci: 165

Zlomové momenty: Plzeň si v úvodních šestnácti minutách vypracovala šestibrankový náskok, když po trefě Lucie Drozdové Západočešky vedly 11:5. Ostravanky ale nechtěly dát svou kůži lacino a za dalších šest minut byly zpátky ve hře, to snižovala Aneta Misková na rozdíl jediné branky (11:12). Deset minut po přestávce se dokonce dostala Poruba do trháku. Erika Feldmannová zařídila svému celku vedení 21:19. Sokol své vedení udržoval až do 58. minuty. Poslední slovo v zápase řekla domácí Veronika Fenclová 22 sekund před koncem, když skórovala ze sedmičky.

Zajímavost zápasu: Fenclová znovu ukázala preciznost při exekuci sedmimetrových hodů. V tomto klání byla znovu bezchybná a dotáhla Plzeň k další výhře.

Nejlepší střelkyně: Na straně domácích se nejvíce dařilo Nikole Melicharové, která vsítila šest branek. Za Porubu nastřílela stejný počet gólů Anežka Farářová.

Mládí vpřed: Kromě dvacetileté pivotky Melicharové se zápas vydařil juniorské reprezentantce Karolíně Rajové, jež v utkání zaznamenala čtyři branky.

Co výsledek znamená: Plzeň bojovala o první místo v nadstavbě. Situaci ale neměla ve svých rukou a po výhře Olomouce zůstává druhá. Poruba obsadila poslední čtvrté místo.

Olomouc vydřela vítězstvím nad Zlínem prvenství v nadstavbě

DHK Zora Olomouc – Handball Club Zlín 32:31 (14:16) | 11. 5. 2024
Nejvíce branek: Daňková 6, K. Kubálková 6, A. Kubálková 5 – Poznarová 13, Polomíková 6, Šimková 4
Rozhodčí: Petr Kremláček - Filip Procházka
Sedmimetrové hody: 2/1 – 6/6
Vyloučení: 3:4
Diváci: 120

Zlomové momenty: V 21. minutě zaznamenala hvězda zápasu Pavla Poznarová pro Valašky dvoubrankové vedení 12:10, které si Zlín dokázal udržet až do poločasu. Karty se obrátily až ve 40. minutě, kdy strhla vedení na stranu Zory Simona Horáková (21:20). Zdálo se, že Hanačky mají utkání pod kontrolou. O osm minut později totiž vedly zásluhou Terezy Vasiljevy už 27:23. Jenomže v 54. minutě bylo znovu vyrovnáno, když se trefila Melani Jagodić (28:28). Utkání rozsekla branka Terezy Vasiljevy, která rozvlnila síť osm sekund před koncem zápasu.

Zajímavost zápasu: V šestém vzájemném měření sil po sobě dokázal zvítězit domácí tým. Tentokrát byla řada na Olomouci, která tuto sérii prodloužila.

Nejlepší střelkyně: Utkání mělo nečekanou hrdinku. Spíše sváteční střelkyně Pavla Poznarová nastřádala 13 branek a potvrdila, že se jí proti Olomouci daří. V únoru se totiž proti ní trefila devětkrát.

Mládí vpřed: Křídelnice Anna Kubálková v tomto klání skórovala pětkrát. V nadstavbové části si celkem připsala 26 branek.

Co výsledek znamená: Olomouc díky této výhře ovládla nadstavbovou část. Valašky ze Zlína se umístily na třetím místě.

Pozápasové ohlasy:
Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc:
„Dva body se počítají, za utkání jsem velmi ráda, hráčky předvedly morál, i v okleštěné sezoně ukázaly, že když bojují, chtějí vyhrát a dají do toho srdce, tak se dá vyhrát.“