Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Saudská Arábie 36:33. Dorostenci setnuli dalšího soupeře a poperou se o deváté místo

10/08/2023 | mládež, reprezentace
Český dorostenecký tým má za sebou předposlední utkání na letošním mistrovství světa. Na úspěšný duel s Brazílií navázal výhrou proti Saudské Arábii, a zahraje si tak o konečné deváté místo.
Česko – Saudská Arábie 36:33. Dorostenci setnuli dalšího soupeře a poperou se o deváté místo

IHF WORLD CHAMPIONSHIP M19 | ČESKO – SAUDSKÁ ARÁBIE 36:33 (19:15)

Sestava a branky Česka: Dufek 1, Košťálek Vojtěch 1 – Honc 2, Štěpán 1, Popela 1, Josef 4, Macur 5, Košťálek Václav 4, Flajsar 1, Matouš 11, Ogoun , Duda 1, Přerovský, Erebai 3, Navrátil 1, Bláha

Sestava a branky Saudské Arábie: Alfadel 1, Almoqbqub 1, Altwalab, Alabass, Alsafwani, Alqaid 5, Al Fardan 7, Alobaidi, Almouwais, Al Saeed 5, Alharbi, Almarhoon 1, Alabass, Abusarer 3, Alturki 1, Furaij 9

Rozhodčí: Ferman Araujo – Nicolas Perdomo (oba URU)
Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4
Diváci: 100

Češi se přes nadstavbovou skupinu nekvalifikovali do hlavního play-off. Ze třetího místa ale postoupili do bojů o konečné deváté až dvanácté místo. Na úvod jim byla přisouzena Saudská Arábie. Dorostenci do duelu vstoupili dobře, vstřelili první branku a hned po ní přidali druhou. Jenže následně polevili a soupeř dokázal otočit na 2:4. Netrvalo to však dlouho a reprezentace se znovu ujala vedení. Po červené kartě Alfadela v 18. minutě dokázala skórovat dokonce čtyřikrát v řadě, čímž si udělala pořádný polštář.

V posledních několika minutách před pauzou se Čechům dokonce podařilo odskočit do šestibrankového náskoku. Saúdové ale ještě o dvě branky manko stáhli. Vstup do druhé části se jim ovšem zase nepovedl. Čeští házenkáři si náskok dlouho hlídali a když pak třikrát v řadě inkasovali a duel se srovnal, dokázali v mžiku zase zapsat další sérii tref. Soupeře prostě do vedení pustit nechtěli, a to se jim taky povedlo. Klíčovou pak byla pasáž v poslední desetiminutovce, kdy národní tým skóroval šestkrát s jediným přerušením soupeře. Ten pak ještě v závěru třikrát snížil, což už mu ale nebylo nic platné.

Česko tak úspěšně navázalo na duel s Brazílií. Díky této výhře si zajistilo, že nejhůře může skončit desáté. „Nebyl to sice výkon podle našich představ, ale jsme rádi, že jsme vyhráli,“ hodnotil duel Filip Matouš, který do branky Saudské Arábie nastřílel fantastických jedenáct tref. Poslední utkání sehrají Češi v pátek 11. srpna.

Jiří Hynek, trenér reprezentace dorostenců: „Pozitivum je, že jsme vyhráli. Udělali jsme si to sami sobě zbytečně složité. Myslím si, že to byl soupeř, se kterým mohlo být po patnácti minutách rozhodnuto o výsledku. Mohli jsme daleko líp prostřídat. Bohužel to zase nevyšlo a museli jsme se strachovat v podstatě až do konce. O klid v utkání jsme se připravili sami zbytečnými ztrátami, je to už trochu deja vu, pořád dokola. Hodíme to za hlavu, vyhráli jsme, v pátek si to rozdáme o deváté místo. Pokusíme se do toho dát vše, i když sil moc nezbývá, ale ostatní jsou na tom stejně. Já věřím, že to bude naše utkání.

Foto + foto TOP: Croatia 2023 / Kolektiff images