Česko – Slovensko 38:31. Dorostenci v odvetě proti Slovákům rozjeli produktivní ofenzivu
V odvetě vládli Češi
Úvod duelu byl vyrovnaný a oba útoky dokázaly reagovat na obdržené branky, nicméně poté nastala perfektní sekvence domácích, kteří vstřelili osm zásahů bez slovenské odpovědi, a tak se ujali klíčového vedení 15:6. Slováci se sice do poločasové pauzy dokázali vzpamatovat, ale náskok Česka zmenšili jen o tři góly.
Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale komfortní náskok znamenal, že se s přibývajícím časem žádné drama nekonalo. Definitivní tečku za utkáním udělali čeští dorostenci v posledních minutách, kdy vstřelili čtyři rychlé góly za sebou a o vítězi duelu nebylo pochyb.
Sestava a branky Česka: Novák L. 1, Pleva – Mičke, Vomáčka 5, Šíma 3, Baumruk 3, Voves, Tůma, Mráz 1, Kunert 3, Kušner 1, Kakač 5, Bíža 1, Pešák, Škopek, Koníček 2.
První duel pro Slovensko
Utkání české reprezentaci uteklo hned na začátku. I přes to, že si zásluhou Sebastina Kunerta připsali úvodní branku utkání, hráli prim Slováci. Ti rychle odskočili do vedení 4:1 a 7:2, čímž udali ráz celému prvnímu poločasu, ve kterém si své vedení hlídali. I když se Češi snažili manko dohnat, do kabin šli hosté s vedením o čtyři góly.
Ve druhé půli si Slováci náskok hned navýšili, a to na šest zásahů. Ve zbytku utkání už se domácí reprezentaci nepodařilo utkání zdramatizovat, i když se dostala na dostřel tří branek. Odvetu se Slováky odehrají svěřenci Jiřího Hynka v neděli.
Sestava a branky Česka: Novák L., Pleva – Vomáčka 1, Šíma, Voves 2, Tůma, Kunert 5, Kušner, Bíža 2, Pešák 2, Škopek 4, Novák J., Nosek 2, Jahoda 1, Mráz, Fornbaum.
FOTO: Šimon Poláček
Výsledky zápasů dorostenecké reprezentace:
Česko - Egypt 31:34 (15:19)
Česko - Egypt 30:35 (17:15)
Česko - Slovensko 19:22 (8:12)
Česko - Slovensko 38:31 (20:14)