Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zajímavá a těžká skupina, líčí o losu MS Hynek. Dorostence nyní čeká kemp a konfrontace s Talentem

03/03/2023 | mládež, reprezentace
Dorostenci o skupině na srpnovém mistrovství světa mají jasno. Utkají se s Islandem, Egyptem a Japonskem. Ještě před akcí je čeká pár tréninkových jednotek. Nejbližší kemp se uskuteční během nadcházejícího týdne v Třeboni, kde navíc na jeho konci dojde k utkání s A-týmem plzeňského Talentu. Jaká je nominace na březnové soustředění?
Zajímavá a těžká skupina, líčí o losu MS Hynek. Dorostence nyní čeká kemp a konfrontace s Talentem

Dorostenci už znají své soupeře pro mistrovství světa. To se uskuteční od 2. do 13. srpna v Chorvatsku. Čeští reprezentanti se ve skupině C utkají s výběry Egypta, Islandu a Japonska. „Je to zajímavý los. Konečně se v téhle kategorii potkáme s jinými týmy než z Evropy,“ pochvaluje si konfrontaci trenér Jiří Hynek.

U Japonska a Egypta si odhadnout sílu netroufá. „Obě reprezentace jsou na vzestupu, takže věřím, že budou kvalitními soupeři. U Islandu je kvalita zaručená. Bude to zajímavá a těžká skupina. A my se popereme, jak nejvíc to půjde,“ sděluje směrem k šampionátu Hynek.

Jeho svěřence čeká od 7. do 10. března další reprezentační kemp. Tentokrát se uskuteční v Třeboni. „Chceme dál pracovat na tváři týmu. Co se týká herní stránky, snažíme se aplikovat prvky trenéra A-týmu Xaviho Sabateho. V obraně se budeme dál snažit vytipovávat hráče, kterým bude styl sedět a budou úlohy plnit nejlépe. V útocích se zaměříme na kombinace,“ poodhaluje program soustředění kouč, jenž se s výběrem uvidí po necelých dvou měsících.

Mimo jiné dorostenci poměří síly s A-týmem extraligové Plzně. „Rakousko nám utkání odřeklo. Je těžké sehnat rychle jiný reprezentační tým, tak jsme využili možnost zahrát si s extraligovou Plzní,“ zmiňuje důvody volby zápasu.

Ten se uskuteční na závěr kempu, tedy v pátek 10. března od 17:00 v Třeboni. „Očekáváme, že se nám hráči ukážou v nejlepším světle a udělají nám těžší rozhodování. Myslím si, že to bude dobrá prověrka pro náš tým,“ míní Hynek.

„Času už moc není, máme sraz v březnu, v dubnu a v létě už odstartujeme finální přípravu, kterou budeme chtít co nejlépe vyladit, abychom na mistrovství byli připravení,“ hlásí a popisuje, že hráči musí samostatně pracovat i na kondiční stránce. „Je to konkurenční boj, na každém srazu si hráči říkají o svou nominaci,“ dodává.

Nominace na světový šampionát tak stále není konečná. „Budeme čerpat z jádra týmu, který si v létě mistrovství světa vybojoval. Podstatě to nic neznamená. Do Chorvatska pojede nejlepší tým, ne nejlepší házenkáři. A ten bude připravený porvat se o co nejlepší umístění,“ zdůrazňuje Hynek důležitost vzájemné spolupráce mezi hráči.

Nominace na přípravný kemp dorostenců a dvojzápas s Talent tým Plzeňského kraje:

Brankáři: Vojtěch Košťálek (SKH Polanka n. O.), Pavel Dufek (HC Zubří)

Levá křídla: Ondřej Štěpán (TJ Sokol Nové Veselí), Jaroslav Honc (TJ Sokol Nové Veselí)

Levé spojky: Jonáš Josef (TJ Dukla Praha), Václav Košťálek (TJ Sokol Ostrava), Tadeáš Pokorný (HK FCC Město Lovosice), Daniel Bláha (Talent tým Plzeňského kraje)

Střední spojky: David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Marek Popela (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtěch Prašivka (SKH Polanka n. O.)

Pravé spojky: Marek Pšenica (HC Zubří), Mikuláš Macur (TJ Dukla Praha)

Pravá křídla: Filip Matouš (HBC Jičín), Radek Navrátil (TJ Sokol Nové Veselí)

Pivoti: Ondřej Pazourek (SKKP Handball Brno), Pavel Ogoun (HBC Olomouc 1966), Adam Přerovský (HC Zubří)