Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenci se v Plzni dvakrát utkali se Švýcarskem

29/04/2023 | mládež, reprezentace
Poprvé se nezadařilo, napodruhé už ano. Dorostenci se v rámci přípravy na mistrovství světa střeli dvakrát s výběrem Švýcarska v Plzni. Úvodní utkání jim nevyšlo podle představ, v páteční podvečer padli 27:29, v sobotní dopoledne si ale spravili chuť a vyhráli 28:26.
Dorostenci se v Plzni dvakrát utkali se Švýcarskem

Společné ladění na blížící se šampionát. Dorostenci se v posledním dubnovém týdnu sešli v Plzni, kde společně potrénovali a odehráli dvě přátelská utkání se Švýcary.

První duel se uskutečnil v páteční podvečer, národní tým pod vedením dokázal těsně před koncem úvodní půle srovnat na 15:15, nicméně v zápase nakonec ztratil a prohrál 27:29. Hned v sobotu ale čekala svěřence Jiřího Hynka odveta. V ní sice po poločase prohrávali o jednu branku 11:12, avšak druhá půle jim vyšla lépe a otočili na konečných 28:26.

Foto + foto TOP: Hana Vrbková (Česká házená)

Další kemp čeká české mladíky až v letních měsících, kdy už zahájí finální přípravy na mistrovství světa. To se uskuteční od 2. do 13. srpna v Chorvatsku. Čeští reprezentanti se ve skupině C utkají s výběry Egypta, Islandu a Japonska.

Hráči, kteří se účastnili kempu v Plzni:

Brankáři: Vojtěch Košťálek (SKH Polanka n. O.), Pavel Dufek (HC Zubří)
Levá křídla: Ondřej Štěpán (TJ Sokol Nové Veselí), Jaroslav Honc (TJ Sokol Nové Veselí)
Levé spojky: Jonáš Josef (TJ Dukla Praha), Václav Košťálek (TJ Sokol Ostrava), Daniel Bláha (Talent tým Plzeňského kraje), Pavel Mancl (HC Zubří)
Střední spojky: David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Marek Popela (TJ Sokol Nové Veselí), Vojtěch Prašivka (SKH Polanka n. O.)
Pravé spojky: Dan Erebai (TJ Dukla Praha), Mikuláš Macur (TJ Dukla Praha)
Pravá křídla: Filip Matouš (HBC Jičín), Radek Navrátil (TJ Sokol Nové Veselí)
Pivoti: Ondřej Pazourek (SKKP Handball Brno), Pavel Ogoun (HBC Olomouc 1966), Adam Přerovský (HC Zubří)