Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko - Slovensko 29:24. Test se Slovenskem vyšel, dorostenky otočily utkání po poločase

05/04/2023 | reprezentace, mládež
Úvodní půle se nezdařila. Nicméně svěřenkyně Petry Vítkové dokázaly vývoj zápasu se Slovenskem otočit na svou stranu a nakonec sousedního soupeře porazily 29:24. Nejvíce branek z národního týmu zaznamenala Tereza Pazderová, která se trefila hned šestkrát. Dorostenkám náročný program pokračuje, přesouvají se na dvojutkání do rakouského Hornu.
Česko - Slovensko 29:24. Test se Slovenskem vyšel, dorostenky otočily utkání po poločase

„Utkání se Slovenkami jsme zvládly, nicméně se zápas nevyvíjel úplně podle našich představ," hodnotí první přátelské utkání v rámci probíhajícího kempu trenérka dorostenek Petra Vítková a poukazuje na úvodní dějství, které její svěřenkyně prohrály poměrem 11:13.

Druhý poločas už ale české reprezentantky přetočily na svou stranu. „V přechodové fázi a útočných činnostech jsme vytvářely dost nevynucených chyb. Ty se nám podařilo v druhé půli eliminovat a vytvořily jsme si rozdílový náskok, který jsme si v závěrečných 15 minutách uhájily," říká koučka dorostenek.

„Naše soustředění jsme směřovali především na obranou činnost, kde jsme zapracovaly obraný systém 1:5. Děvčata musíme pochválit za přístup a nasazení do utkání, které bylo ukázkové," uzavírá Vítková.

Dorostenky v rámci přípravného kempu odehrají ještě dvě utkání s Rakouskem, konkrétně ve středu 5. dubna od 19:30 a ve čtvrtek 6. dubna od 11:30. Oba zápasy odehrají české reprezentantky v Hornu.

Přátelské utkání Česko - Slovensko 29:24 (11:13)

Sestava Česka: Štrublová, Chvátalová - Faksová 1, Pazderová 6, Kocová 1, Klhůfková 2, Chaloupková 1, Valoušková, Ešnerová 2, Bezdičková 1, Pejšová 4, Baroňová 4, Vrbková, Růžková 1, Polanková 1, Filípková 5

Sestava Slovenska: Šperglová, Ravasz 1, Letková 3, Cuperová 2, Brezanská 4, Labudová 5, Lukačinová 1, Sabovová 1, Gyarfásová 1, Manczalová, Berešová, Boztková, Geffertová 1, Szaloiová, Beke, Jakubisová, Gubová 1, Bozsek 2