Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Švýcarsko 31:27. Dorostenky slaví na EURU třetí výhru v řadě! Proti Švýcarsku si zajistily postup na MS

09/08/2023 | reprezentace, mládež
České dorostenky navázaly na předešlé dvě vítězství a výběr Švýcarska porazily přesvědčivě 31:27. Ačkoliv do zápasu lépe vstoupily reprezentantky země helvétského kříže, svěřenkyně trenérky Petry Vítkové se vždy dotáhly. Poté si vypracovaly několikabrankový náskok, který si udržely až do konce utkání a slaví tak třetí výhru v řadě. Navíc si díky výhře a prvenství ve skupině 3 zajistily účast na nadcházejícím mistrovství světa.

EHF EURO W17 | ČESKO – ŠVÝCARSKO 31:27 (15:12)

Sestava a branky Česka: Fadrná, Chvátalová – Pazderová 3, Kocová, Rampová 3, Buriánková, Klhůfková, Barborovská 1, Matějková 5, Holeňáková 3, Pejšová 7, Baroňová, Vrbková 2, Růžková, Pospíšilová, Filípková 7

Sestava a branky Švýcarska: Kuratli, Z. Osterwalder - Baumann 9, Simova 5, D'Ambrosio 5, N. Osterwalder 2, Usik 2, Brunett 1, Grüring 2, Dähler 1, Emmenegger, Manduca, Erni, Oberholzer, Acklin, Käser

Rozhodčí: Bozhinovski – Nachevski (oba MKD)
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
Diváci: 100

Zápas začaly lépe Švýcarky, které vstřelily první branku už devětadvacet vteřin po zahájení utkání. Češky ale zásluhou Pejšové po další půlminutě odpověděly a rychle vyrovnaly. Národní tým se musel dotahovat ještě několikrát, poprvé se ujal vedení v 6. minutě, když Filípková proměnila sedmičku a stav byl 5:4. Soupeřky sice dokázaly skóre opět srovnat, ale potom se trefily Holeňáková, Rampová a Filípková a české dorostenky vedly rázem o tři branky. „V prvním poločase jsme odolaly jejich úvodnímu tlaku a nepustily je k zakončení," řekla ke klíčové fázi v první půli Tereza Pazderová.

Během prvního poločasu se svěřenkyním trenérky Petry Vítkové povedlo odskočit i na náskok čtyř branek, ale Švýcarky ho poté opět zmenšily. První poločas se ovšem Češkám náramně povedl a v polovině utkání tak svítilo na tabuli skóre 15:12. Ani ve druhé půli si nevedly špatně a udržovaly svůj náskok. Na konci 37. minuty se sice dorostenky ze země helvétského kříže dostaly zásluhou Baumannové na dostřel jedné branky, to Češky ale nerozhodilo a stabilními výkony pokračovaly dále.

V 54. minutě se zásluhou Filípkové dostaly do pětibrankového vedení a Švýcarky už na ně byly krátké. Češky nakonec zápas ovládly a zvítězily potřetí v řadě. „Ve druhém poločase jsme se snažily hlídat si náskok, i když jsme tam udělaly pár chyb, podařilo se nám odskočit ještě na víc branek a dotáhnout zápas do vítězného konce," řekla s úsměvem ve tváři Tereza Pospíšilová. Díky výhře si zajistily vstupenku na mistrovství světa, které se uskuteční příští rok.

Petra Vítková, trenérka dorostenek: „Úspěšný zápas proti Švýcarsku nás posouvá na první místo v nadstavbové skupině a zajišťuje nám postup na světový šampionát. Z toho máme obrovskou radost nejenom my, ale především děvčata. Když se přesunu k samotnému zápasu, tak v prvním poločase se nám podařilo vypracovat si tříbrankový náskok, který jsme střídavě držely až do konce. Chtěly jsme se soustředit především na naši obranou fázi, holky investovaly do videopřípravy na soupeře spoustu času. Hru Švýcarek jsme měly nastudovanou. soupeř nás ničím nepřekvapil a o systémech jsme věděly, i přesto jsme jeho tlak v rychlejším přechodu nezvládly vždy pokrýt. Musíme zlepšit koncentraci v přesilových hrách a dát si do hry více trpělivosti. Ale díky bojovností a nasazení se nám dařilo držet od soupeře 2-3brankový odstup a zápas zvládnout s vítězným koncem."

Foto + Foto TOP: Hana Vrbková