Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pražský svaz házené uspořádal seminář DVPP pro pedagogické pracovníky

18/04/2023 | mládež, ostatní/různé
Ve středu 12. dubna 2023 se 15 pedagogických pracovníků z celé Prahy sešlo v hale DHC Slavia Praha, aby během celého dne získali mnoho cenných informací, které využijí při svých hodinách tělesné výchovy. Lektorem kurzu byl mládežnický trenér házené a pedagog, pan Mgr. Tomáš Černý z Plzně.
Pražský svaz házené uspořádal seminář DVPP pro pedagogické pracovníky

Dopolední blok byl plný informací o zábavných hrách s míčem, manipulaci s míčem a o teorii miniházené. Po obědě odstartovala odpolední blok ukázková tréninková jednotka s mladšími žákyněmi DHC Slavia Praha a praktická ukázka miniházené 4+1, do které se aktivně zapojili všichni účastníci. Pozitivní zpětné vazby od účastníků nás povzbuzují k přípravě dalších seminářů pro pedagogy.

Spolupráci s učiteli v základních školách považujeme za velmi důležitou pro rozvoj házené v Praze i po celé ČR. Díky těmto akreditovaným kurzům, ukázkových hodinám miniházené v rámci TV, školním turnajům v miniházené a projektu Školní ligy se může miniházená stát součástí výuky tělesné výchovy na prvních stupních základních škol, což nejen umožní dětem ukázat atraktivitu a jednoduchost našeho sportu, ale také zábavně zkvalitnit pohybové dovednosti děti ve školách obecně.Děkujeme všem účastníkům za aktivní zapojení, panu Černému za skvělou lektorskou práci a žákyním DHC Slavia Praha za pomoc při lekcích. Těšíme se s dalšími pedagogy na seminářích v příštím školním roce.

Za Pražský svaz házené
Petra Ketnerová