Body ze šlágru zůstávají v Karviné, náskok na čele má už pětibodový

23/02/2021
V televizním šlágru dvou týmů z absolutní špičky tabulky sice Plzeň dramatizovala souboj s domácím Baníkem, body ale nakonec slavili Karvinští, kteří potvrdili své postavení vedoucího celku tabulky a svůj náskok na špičce zvedli už na pět branek.

STRABAG Rail Extraliga - 19. kolo

HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 38:32 (20:15) - statistiky

Televizní dohrávka devatenáctého kola přinesla napínavou rychlou házenou velmi bohatou na branky. Diváci u televizních obrazovek se určitě nenudili. Brankový zápis utkání otevřel už ve druhé minutě hostující Škvařil a Plzeň se tak ujala vedení. Bohužel pro ni to bylo naposledy, co vedla. Domácí totiž rychle kontrovali a po pohledných akcích se ujali vedení 3:1 a to dokonce velmi rychle navýšili na 6:2. Přinutili tak trenéra hostů k velmi brzkému time outu. Petr Štochl si jej vzal už v deváté minutě a je třeba říct, že oddechový čas zafungoval dokonale. Hosté našli recept na domácí obranu a za pouhou minutu už to bylo pouze o dvě branky. Tento malý náskok si ale domácí pořád drželi a nedovolili hostům srovnat krok. V koncovce poločasu dokonce navýšili na pět branek.

Nástup do druhého poločasu patřil hostujícímu Talentu. Dvěma brankami v řadě snížil na 20:17 a vrátil se do zápasu. Tento rozdíl dvou až tří branek držel po podstatnou část druhé půle. Ve 42. minutě dokonce snižoval Petr Vinkelhöfer ze sedmičky na 26:25. Hosté byli v euforii a hnali se za vyrovnáním. Nicméně domácí tuto nervózní pasáž ustáli a nedovolil Západočechům vyrovnat. Brankové hody se nezastavily a v navyšování skóre byli opět úspěšnější domácí. Zejména Škvařil s Tonarem se snažili co nejvíce prosazovat, ale byť se jim to dařilo, domácí vždy kontrovali a náskok Karviné opět narůstal. Za domácí byli nejpilnějšími střelci Solák s Patzel a Užekem. Pět minut před koncem už bylo rozhodnuto a dva body ze šlágru kola zůstaly po zásluze v Karviné. Ta tak získala na své pronásledovatele náskok pěti bodů a velmi slibnou pozici před koncem základní části.

„Hrál se zápas, který se mohl divákům u televize líbit. Mohli jsme už v první půlce získat vyšší náskok, ale v jednom momentě, když jsme šli do rychlého útoku, jsme udělali chybu a hosté pak dali v rychlém sledu tři branky a stav byl zase skoro srovnaný,“ popsal vývoj zápasu trenér Michal Brůna a směrem k soupeři a odvetě dodal: „Plzeň předvedla dobrý výkon, a co se týče nás, tak jsem celkem spokojený s útokem, ale v obraně byla řada chyb a těch se musíme v Plzni vyvarovat.“

Petr Štochl, trenér Plzně, s Brůnou souhlasil v tom, že zápas měl svou atraktivitu. „Zápas se musel líbit, byl plný emocí a branek. I když výsledek tomu neodpovídá, ale bylo to drama nějakých 55 minut. Padlo hodně branek, ale to se dalo čekat. Oba týmy hrají rychle na hodně útoků. Karviná má velkou palebnou sílu, kterou ještě v létě posílila o Vojtu Patzla. Podali jsme, myslím, dobrý výkon, takže z tohoto pohledu spokojenost ale horší je to, že odjíždíme bez bodu, a hlavně to, že jsme přišli o zraněného Bogdaniće,“ mrzí Štochla.