Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Finále házenkářského desetiboje: Ivančice pořádaly závěrečný turnaj chlapců, obě kategorie braly stříbro

08/07/2022 | mládež, soutěže
Házenkářský desetiboj je minulostí. Finálové turnaje proběhly v termínu od 3. do 5. června, dívky se představily v Plzni a chlapci zase u nás v Jihomoravském kraji. Skvěle zorganizované vyvrcholení prestižní soutěže hostily Ivančice.
Finále házenkářského desetiboje: Ivančice pořádaly závěrečný turnaj chlapců, obě kategorie braly stříbro

Jihomoravský kraj reprezentovaly v této soutěži ve finále obou kategorií týmy mladšího žactva klubu HK Ivančice.

Desetiboj není ani zdaleka jen o utkáních, prim hrají také další disciplíny, které častokrát nejsou jednoduché. Všichni zúčastnění se s desítkou vybraných kategorií popasovali na vysoké úrovni. Od družstev, jež se z celé republiky dostaly do finálové soutěže, se ani jiná úroveň úspěšnosti nečekala. Všichni hráči absolvovali disciplíny jako hod míčem, odraz snožmo, střelbu na přesnost, rychlý běh a překážkovou dráhu. Další body mohly týmy dostat za celkovou aktivitu a fair play, souboj v shot outech a osobní obranu. Každý tým, který se účastnil finále házenkářského desetiboje, si mohl na první schůzce trenérů vybrat svého Jokera. Ten dává možnost týmům zdvojnásobit body za disciplínu, v níž si věří.

Finále házenkářského desetiboje kluků tento rok pořádal náš kraj, na starost si ho vzal klub HK Ivančice.

Ve finále se naši hráči potkali na hřišti s týmy TALENT ŠKODA TJ Plzeň, TJ Sokol Velké Meziříčí, TJ Sokol Centrum Haná, Lovci Lovosice a SKP Frýdek-Místek. Atmosféra v ivančické šatně byla v průběhu víkendu pohodová, i když kluci se po úspěšné sezóně bez jediné prohry museli popasovat s prvními porážkami, na které došlo právě až na desetiboji.

Ivančická děvčata se na plzeňském finále utkala s týmy DHC Plzeň, DHC Slavia Praha, Sokol Poruba, HC Milevsko a Sokol Velké Meziříčí. I když holky měly oproti ivančickým klukům nevýhodu neznámého prostředí, nebyl to pro ně žádný problém a dokázaly své poznatky a zkušenosti jak z tréninků, tak z celoročních utkání využít na 100 %.

Klub se tak v obou kategoriích může pyšnit medailovými pozicemi, obě kategorie skončily na druhém místě a odnesly si domů stříbrné medaile.

Pořadí dívčího finále házenkářského desetiboje:

1. DHC Plzeň
2. HK Ivančice
3. DHC Slavia Praha
4. Sokol Poruba
5. HC Milevsko
6. TJ Sokol Velké Meziříčí

Výsledky chlapeckého finále házenkářského desetiboje:

1. TALENT ŠKODA JS Plzeň
2. HK Ivančice
3. TJ Sokol Centrum Haná
4. Lovci Lovosice
5. TJ Sokol Velké Meziříčí
6. SKP Frýdek-Místek

Celý víkend se nesl ve velmi napínavém duchu, protože byly týmy výkonnostně velmi vyrovnané. Někteří hráči svou fyzickou vyspělostí vypadali jako hráči kategorie starších žáků. Všichni z nich si vedli skvěle a nenechali se odradit. Trenéři si zároveň byli vědomi svých možností.

HK Ivančice finále této soutěže nepořádaly poprvé. Za exekutivu JmKSH chceme pořádajícímu klubu poděkovat za skvělou organizaci a péči jak o hráče, tak o trenéry i rozhodčí a delegáty, kteří si víkendové finále této soutěže užili naplno.