Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářský desetiboj 2024: Mezi chlapci se raduje Velké Meziříčí, dívčí část ovládlo plzeňské DHC

03/06/2024 | mládež, svaz
Je dobojováno. Parádní finále Házenkářského desetiboje nabídlo v Olomouci i Plzni atraktivní výkony a vyrovnané bitvy. Mezi dívkami se nakonec radovalo plzeňské DHC, druhý skončil Sokol Písek a třetí Slavia Praha. Mezi chlapci bylo nejúspěšnější Velké Meziříčí, stříbrné medaile brali Lovci z Lovosic a bronzovou příčku obsadila Kopřivnice. Kompletní výsledky a individuální vítěze naleznete uvnitř článku.
Házenkářský desetiboj 2024: Mezi chlapci se raduje Velké Meziříčí, dívčí část ovládlo plzeňské DHC

Házenkářský desetiboj není ani zdaleka jen o utkáních, prim hrají také další dovednosti, které rozhodně nejsou jednoduché. Všichni účastníci absolvují následující disciplíny: hod míčem, odraz snožmo, střelbu na rychlost, rychlý běh a překážkovou dráhu. Týmy mohou dostat body také za celkovou aktivitu a fair play, odnést si je mohou také ze souboje v shot outech a hry s osobní obranou. Nechybí samozřejmě ani hra na 2x15 minut. Každý tým, který se akce účastní, si může vybrat svého jokera. Ten dává možnost celkům zdvojnásobit body za disciplínu, v níž si věří.

Házenkářský desetiboj dívek

Na přelomu května a června se do haly 31. ZŠ v Plzni sjela šestka nejlepších týmů mladších žákyň v republice. Domácí hráčky měly velkou motivaci uspět, ovládly totiž předchozí dva ročníky a útočily na plzeňský zlatý hattrick.

V extrémně vyrovnaném průběhu turnaje nakonec slavily v hodu do dálky a rychlosti, Slavii zase patřila překážková dráha, odraz snožmo a písecký Sokol ovládl běh na 2x15 metrů.

Top výkony předvedly v individuálních disciplínách Valerie Slezová, která uspěla v hodu do dálky (37 metrů), Simone Kampfová z domácího týmu, která měla nejrychlejší hod 74 km/h. V běhu na 2x15 byla nejrychlejší Lucie Macfeldová z Žeravic s 5,72 vteřinami a v překážkové dráze zase Aneta Hamouzová ze Slavie (15,42 vteřin). Odraz snožmo se vydařil Emmě Moučkové (238 centimetrů).

V součtu Plzni týmové a individuální výkony na dvojí obhajobu stačily a západočeské hráčky tak zkompletovaly zlatý hattrick v Házenkářském desetiboji.

1. místo: DHC Plzeň
2. místo: TJ Sokol Písek
3. místo: DHC Slavia Praha
4. místo: SK Žeravice
5. místo: HC Zlín
6. místo: TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Individuální ocenění:
Běh 2x15m – Lucie Macfeldová (SK Žeravice)
Překážková dráha – Aneta Hamouzová (Slavia Praha)
Skok snožný – Emma Moučková (DHC Slavia Praha)
Hod na dálku – Valérie Slezová (Sokol Písek)
Rychlost hodu – Simone Kampfová (DHC Plzeň)

All-Stars:
Levé křídlo – Lucie Macfeldová (SK Žeravice)
Levá spojka – Ella Chodounská (DHC Slavia Praha)
Střední spojka – Natálie Moravcová (TJ Jiskra Havlíčkův Brod)
Pivotka – Kateřina Krejčí (DHC Plzeň)
Pravá spojka – Adéla Koukolová (HC Zlín)
Pravé křídlo – Eliška Kudlová (TJ Jiskra Havlíčkův Brod)
Brankářka – Nela Pivoňková (DHC Plzeň)

Nejlepší střelkyně – Valérie Slezová (Sokol Písek)
Nejlepší brankářka – Karla Možná (DHC Slavia Praha)
Nejužitečnější hráčka – Viktorie Zaoralová (SK Žeravice)

Fair play – TJ Jiskra Havlíčkův Brod
Mimořádný čin fair play – Viktorie Zemanová (TJ Sokol Písek)

Foto: Václav Nováček / Česká házená

Házenkářský desetiboj chlapců

Plzeň vstupovala do soutěže jako obhájce také v chlapecké kategorii. Do finále se stejně jako vloni propracoval klub TJ Sokol Velké Meziříčí, Talent JS Škoda Plzeň a Lovci Lovosice. O triumf se letos ucházely také Kopřivnice, Centrum Haná a Úvaly.

I mezi chlapci nebyla nouze o top výkony. Z hlediska individuálních disciplín byli nejúspěšnější Ondřej Krumbholc z Lovosic a Martin Jelínek (Velké Meziříčí), první jmenovaný ovládl skok do dálky (247 cm) a rychlý běh (5,6 s), druhý zase hod do dálky (36 metrů) s rychlostní střelbou (80 km/h). Překážkovou dráhu nejrychleji zvládl Tobiáš Winterling (14,63 s). Fair-play týmovou cenu brala Kopřivnice.

V celkovém pořadí nakonec zlaté medaile oslavili hráči Velkého Meziříčí, druzí byli lovosičtí Lovci. Třetí skončila Kopřivnice, čtvrtá Plzeň a na páté pozici se umístilo Centrum Haná. Šesté skončily Úvaly.

1.⁠ místo: ⁠TJ Sokol Velké Meziříčí
2.⁠ místo: ⁠Lovci Lovosice
3.⁠ místo: ⁠KH ISMM Kopřivnice
4.⁠ místo: ⁠Talent JS Škoda Plzeň
5.⁠ místo: ⁠TJ Sokol Centrum Haná
6.⁠ místo: ⁠TJ Sokol Úvaly

Individuální ocenění:
Skok do dálky - Ondřej Krumbholc (Lovci Lovosice)
Hod do dálky - Martin Jelínek (TJ Sokol Velké Meziříčí)
Rychlost střelby - Martin Jelínek (TJ Sokol Velké Meziříčí)
Rychlý běh - Ondřej Krumbholc (Lovci Lovosice)
Překážková dráha - Tobiáš Winterling (TJ Sokol Velké Meziříčí)

Fair-play - KH ISMM Kopřivnice

Foto: Hana Řezníčková / Česká házená