Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentace? Vzdálený cíl, který beru jako výzvu a motivaci zároveň, hlásí posila Mostu Mučková

26/01/2024 | soutěže
Brankářka Hana Mučková se v minulém ročníku přestěhovala z Poruby do polského týmu MKS Piotrcovia. Po zranění kolene s ní ale klub ukončil spolupráci, a tak se po náročné rekonvalescenci gólmanka s reprezentačními zkušenostmi vrátila zpět do Česka, kde působila v prvoligovém Bohumíně. Nejlepší hráčku MOL Ligy ročníku 2020/21 si však nyní vyhlídl Most. Do konce sezony by měla Hana Mučková nastupovat v B-týmu, ale posléze by se 25letá házenkářka měla zapojit i do A-týmu Baníku.
Reprezentace? Vzdálený cíl, který beru jako výzvu a motivaci zároveň, hlásí posila Mostu Mučková

Foto TOP: Archivní foto

Cítíte se po zranění kolene už stoprocentní?
Teď už můžu říct, že ano. Určitě to chce doladit spoustu věcí v bráně, ale věřím, že to půjde jen už správným směrem.

Jak probíhala vaše rekonvalescence?
Kdybych tady měla říct všechno, co se událo, můžu vydat kroniku. Bohužel převládaly samé negativní věci. Rekonvalescence byla dlouhá a vyčerpávající, jelikož došlo v Polsku k zanedbání péče fyzioterapeuta, a tak mi hrozilo, že už taky nikdy nebudu chytat. Do karet mi nahrálo to, že jsem dostala od polského klubu telefonickou informaci o ukončení angažmá kvůli zranění. I když mě to hrozně mrzelo, na druhou stranu jsem mohla tady v Česku vyhledat odborníky a snažit se napravit to, co se zanedbalo. Nebylo to jednoduché, protože koleno bylo zanedbané, musela jsem podstoupit i druhou artroskopii, ale po určitém čase jsem přijala všechny tyto potíže jako výzvu, protože nic už jsem sama pokazit nemohla. Buď se vrátím, nebo ne. Mohla jsem si potom v klidu říct, že osobně jsem pro to udělala maximum, co se dalo. Naštěstí jsem si našla v Česku tým správných lidí od lékaře, fyzioterapeuty, kondiční trenéry, apod. A povedlo se.

Jak probíhala komunikace s týmem při domlouvání angažmá v Mostu?
Musím říct, že komunikace s Mostem probíhala nad má očekávání. Popravdě jsem ani nedoufala, že se taková nabídka naskytne hned od února. Měla jsem v plánu se rozchytat v první lize a na novou sezonu od června pomýšlet na takový přestup. Most ale přišel s nabídkou, že se můžu rozchytat v B-týmu a celkově doladit ještě nějaké věci ohledně kolene u jejich fyzioterapeutů. To jsou pro mě perfektní podmínky pro to, abych se mohla naplno vrátit do brány. Moc mě takový přístup potěšil.

Dostala jste i nabídky od jiných týmů, případně i ze zahraničí?
Ano, dostala jsem nabídky od týmů z MOL Ligy i dokonce ze zahraničí, ale na ty zahraniční jsem si po tak dlouhé rekonvalescenci plné komplikací netroufala. Chci jít postupně pomalými krůčky. Když se do budoucna povede nějaké další zahraniční angažmá, budu jen ráda, ale nechci předbíhat.  Momentálně se soustředím na přestup do Mostu.

Jaká máte očekávání v Mostu? Čeho byste chtěla s týmem dosáhnout?
Most vždycky patřil a patří k týmům, které mají v sezoně ty nejvyšší ambice. Doufám, že se co nejrychleji zapojím do zápasů a budu tak moct týmu pomáhat.

Už 1. února se zapojíte do tréninků s týmem, jak se chystáte nyní?
Momentálně pokračuji stále ve své kondiční a silové přípravě pod vedením Radima Plesníka, na kterou si nemůžu stěžovat. Odvedl se mnou kus práce, kterou doufám prokážu na hřišti. Jeho tréninky jsou vždycky dobře připravené, obsahují i různá specifická cvičení pro brankáře a celkově jako trenér má velký přehled, na sportovcích mu záleží.

Do konce sezony nastoupíte v B-týmu a od začátku příštího ročníku byste měla naskočit i za A-tým. Jak vnímáte svou roli v Baníku? 
Chtěla bych se co nejrychleji zapojit do zápasů a pomoct tak týmu v bráně svými zákroky k vítězství.

Za reprezentaci jste odchytala 67 utkání, chtěla byste se zase představit v dresu Česka?
Určitě, na to nejde odpovědět jinak. Pokud bude držet zdraví, je to můj další vzdálený cíl, který beru jako výzvu a motivaci zároveň.