Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sobotní jízda! Dorostenky i juniorky podruhé slaví, proti Islandu si zastřílely

04/03/2023 | reprezentace, mládež
Vyšlo to i napodruhé! Juniorky a dorostenky zvládly i druhý přátelský zápas s Islandem na výbornou. Starší kategorie porazila své vrstevnice ze severu poměrem 24:17, svěřenkyně Petry Vítkové zvítězily dokonce o 14 branek (28:14). Obě reprezentace tak dvakrát během 48 hodin pokořily silného soupeře. „Jsme v procesu učení vítězit. Pokud chceme uspět na šampionátech, je potřeba zopakovat výkony, aby hráčky dokázaly vyhrávat častěji, než to bylo doposud,“ zmiňuje trenér juniorek Dušan Poloz.
Sobotní jízda! Dorostenky i juniorky podruhé slaví, proti Islandu si zastřílely

Juniorky vylepšily výsledek z pátku

V pátek zvítězily o jednu branku, v sobotu už drama nepřipustily. České juniorky si ve druhém přátelském střetnutí vybojovaly sedmibrankový náskok a na mostecké palubovce zvítězily nad Islandem 24:17. „Jsem neskutečně šťastný. Vše, co jsme si v noci a ráno se nachystaly, to holky splnily do puntíku. Jsem příjemně překvapený a nadšený,“ přiznává s úsměvem kouč juniorek Dušan Poloz a je spokojen se zlepšením oproti předchozímu utkání.

Jeho svěřenkyně už v osmé minutě začaly diktovat hru, hubený náskok Seveřanek smazaly a na konci úvodní půle vedly o pět branek. „Cíl byl vyhrát oba zápasy. Na poradě jsme mluvili o tom, že je potřeba standardizovat výkony celého týmu. Ten byl mnohem lepší než v pátek, hlavně ofenzivní myšlení v obraně a agresivita byly nádherné,“ poukazuje Poloz a raduje se z druhého vítězství nad kvalitním soupeřem.

Foto: Sport Invest

Zároveň porovnává styl hry. „Juniorky Islandu mají úplně jiné pojetí házené, než jsme zvyklí. To je strašně důležité pro rozvoj hráček a systémových věcí. Myšlení mají severské a propojují ho s myšlenkami mužské házené. Jsem spokojený, že můžeme vůbec takové zápasy hrát,“ těší kouče českých juniorek.

„Jsme v procesu učení vítězit. Pokud chceme uspět na šampionátech, je potřeba zopakovat výkony, aby hráčky dokázaly vyhrávat častěji, než to bylo doposud,“ hlásí Poloz a směřuje na další akce.

Přípravný zápas: Česko – Island 24:17 (12:7)

Česko: Stojarová, Wizurová – Kubálková 3, Ulmanová 2, Šimková 1, Schreibmeierová 6, Pejšová, Kapusniaková 1, Jestříbková 3, Koubová, Panošková 1, Vávrová 3, Müllerová, Kräuterová 1, Mrvišová, Řádová, Hojerová 2, Brabcová 1

Island: Siguroardóttir – Oddsdóttir Hagalín 2, Benediktsdótirr, Arnalds, Ásmundsdótirr 5, Jónsdóttir 2, Jóhannsdóttir 3, Jónsdóttir, Melsted Bjorgvinsdóttir, Gudmundsdóttir, Bjarnasen, Porbjórnsdóttir, Elíasdóttir 1, Sigsteinsdóttir, Richardsdóttir 2, Steindórsdóttir 2

Dorostenky rozpoutaly kanonádu, Island porazily o 14 gólů

To bylo jízda. Svěřenkyně Petry Vítkové navázaly na páteční vítězství 29:18, které tentokrát ještě podtrhly. Ve Břvích dorostenky nad výběrem Islandu vyhrály poměrem 28:14. „Jsme moc rády, protože zopakovat dobrý výkon po pátku, a znova nastavit hlavu, bylo složité. Nicméně děvčata se s tím popasovala skvěle,“ těší trenérku dorostenek Petru Vítkovou.

Ta je spokojená především s prací svého týmu v defenzivě. „V obou utkáních jsme měly velmi dobré pasáže v obraně. Na ně musíme navázat i v další práci,“ zdůrazňuje po výhrách.

Foto + Foto TOP: Hana Vrbková

„Z výsledků máme radost, ale rozhodně je nemůžeme přeceňovat. Máme před sebou další práci s výhledem na ME a víme, že tam se setkáme s daleko lepšími soupeři a chceme uspět,“ hlásí odhodlaně Vítková, která ví, že cílem k úspěchu je i práce v klubech.

Soustředění ve Břvích celkově hodnotí pozitivně. „S průběhem kempu jsme spokojené, snažily jsme se držet patřičnou úroveň tréninkové kvality. Zaměřily jsme se na činnosti v obraně a spolupráci s pivotem. Druhotným úkolem bylo zapracovat na psychickém rozvoji a mentálním nastaveni celého týmu,“ poodkrývá průběh tréninkových jednotek trenérka dorostenecké reprezentace.

Přípravné utkání: Česko – Island 28:14 (18:6)

Česko: Fadrná, Nechanická – Knedlová 1, Pazderová, Rampová 1, Baborovská, Valoušková 3, Ešnerová 2, Holeňáková 3, Pejšová 4, Baroňová 2, Vrbková 3, Růžková, Pospíšilová, Polanková 6, Filípková 3

Island: Hallgrímsdóttir, Brynjarsdóttir – Ægisdóttir, Gunnarsdóttir, Hrafnkelsdóttir, Pálsdóttir 3, Jónasdóttir 1, Guðmundsdóttir, Erlingsdóttir 4, Þórhallsdóttir, Guðjónsdóttir, Traustadóttir 1, Ásgeirsdóttir, Viktorsdóttir, Gunnþórsdóttir 3, Arnarsdóttir 2