Polsko – Česko 22:25. Kadeti si proti Polsku spravili chuť a slaví první výhru na mezinárodní akci

10/12/2022 | reprezentace, mládež, soutěže
Na podruhé už to vyšlo. Česká reprezentace si ve druhém zápasu na Turnaji olympijských nadějí došla proti Polsku pro vítězství 25:22. Vyrovnaný souboj rozhodla až závěrečná pětiminutovka. „Kluci předvedli výborný týmový výkon a zaslouží si pochvalu,“ kvituje trenér kadetů předvedený výkon.

Kadeti pod vedením trenéra Pavla Hrachovce ve druhém utkání Turnaje olympijských nadějí uspěli, soupeře z Polska porazili poměrem 25:22. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli nejen herně, ale i výsledkově. Oproti minulému utkání jsme odhodili náš respekt ze soupeře,“ zmiňuje po utkání kouč Hrachovec, který poukázal i na fakt, že pro jeho svěřence bylo střetnutí s Maďarskem první mezinárodní konfrontací.

Průběh zápasu ale nebyl pro české kadety jednoznačný. Během úvodní půle prohrávali s Polskem 3:6. Hrachovec proto sáhl v 16. minutě po timeoutu, který reprezentantům pomohl. Třemi přesnými trefami v řadě srovnali na 6:6.

Domácí tým ale ještě dvakrát dokázal odskočit do dvoubrankového náskoku, avšak následně český celek zavelel k obratu a po prvním poločase držel těsné vedení 11:10. „Jsem rád, že kluci bojovali jeden za druhého a v obraně splnili to, co jsme si řekli,“ pochvaluje si Hrachovec.

Dramatický duel rozhodovaly až poslední minuty. Ještě na sklonku 54. minuty byl stav nerozhodný 21:21. Národní výběr si závěr utkání pohlídal, nepustil Polsko do žádného trháku a zvítězil 25:22. „Šlapala nám obrana i s brankářem, což byl základ úspěchu. Kluci předvedli výborný týmový výkon a zaslouží si pochvalu,“ doplňuje kouč.

České kadety čeká na turnaji ještě jedno střetnutí. V neděli 11. prosince od 10 hodin vyzvou Slovensko.

Záznam z utkání Maďarsko – Česko (Handball Polska)

Záznam utkání Polsko – Česko (Handball Polska)

Přímý přenos utkání Česko – Slovensko (neděle 11. prosince 10:00)

Turnaj olympijských nadějí: Polsko - Česko 22:25 (10:11)

Polsko: Solnica – Florkiewicz 2, Sondej 2, Witczak 3, Korus, Kula, Lenckowski 3, Stawowy, Kaleta, Lewczyk 1, Flak, Latosinski 3, Faliszewski 1, Wisinski 2, Burzawa, Duszak, Drajewski 3, Marzec 2.

Česko: Hrachovec 1, Surovec – Chovanec, Voves, Vomáčka 2, Šíma 1, Baumruk 2, Mahušek, Macur 3, Škopek 1, Horáček 8, Krpelík 1, Kunert 1, Koníček 3, Karban, Skopár 2