Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nově vzniklá reprezentace kadetek trénuje v Řepích a čekají ji utkání proti Polsku: Jsme v očekávání a natěšení, říká trenérka Vítková

08/06/2022 | reprezentace
Mají první společný sraz. Ročníky 2006 a 2007 utvoří nově vzniklou reprezentaci kadetek, které se 4.-9. července zúčastní otevřeného mistrovství Evropy (OPEN) ve Švédsku. Příprava začíná už teď, v sobotu a neděli prověří národní tým U16 v dvojzápase Polsko.
Nově vzniklá reprezentace kadetek trénuje v Řepích a čekají ji utkání proti Polsku: Jsme v očekávání a natěšení, říká trenérka Vítková

Nově vzniklá reprezentace kadetek bude nahrazovat dosavadní výběr dorostenek U16, který se během minulého listopadu zúčastnil Turnaje olympijských nadějí v Polsku. „Dorostenky i juniorky se dostaly na mistrovství světa, také proto vzniká kategorie, která před sebou má otevřené mistrovství Evropy ve Švédsku," říká Petra Vítková, hlavní trenérka výběru ročníků 2006 a 2007.

„NSA se zároveň rozhodla podpořit ženské kolektivní sporty a posunout nás na OH v roce 2028. To je druhý důvod, proč kadetská reprezentace vzniká. Cílem je připravit a předvybrat hráčky do starších kategorií," popisuje hlavní trenérka.

„Jsou to mlaďoučké holky, které jsou nyní spolu na srazu kompletně poprvé. Spojily jsme ročníky 2006 a 2007, na listopadový turnaj v Polsku odjel pouze ročník 2006. Mladší kolegyně čeká první mezinárodní zkušenost na velkém turnaji a to samé platí i pro realizační tým. Víceméně jsme noví, máme hrozně moc očekávání. Jsme natěšení, až budeme načerpávat zkušenosti do dalších let," pokračuje Vítková.

Foto: Turnaj olympijských nadějí (Polský svaz házené)

Hned na úvod prvního společného srazu přijely reprezentační opory Veronika Malá s Kamilou Kordovskou, které se s holkami pobavily o tom, jaké je to být reprezentantkami, o trofejích i zahraničních angažmá.

Premiérová prověrka čeká nově vzniklý tým v sobotu (17:30) a neděli (11:00), kdy se utká s výběrem Polska. „Následně máme 28. června další sraz a 3. července už odlétáme na OPEN, tedy otevřené mistrovství Evropy, na nějž se mohou evropské svazy hlásit," pokračuje trenérka. Na co se realizační tým zaměří: „Budeme chtít reprezentační kolektiv pro budoucí čtyři roky, které stráví holky pospolu. Budeme klást důraz na obranné činnosti a systémy, v útoku spíš budeme čerpat z individuálních činností, jež holky v tomto věku mají," uzavírá.

Foto: Turnaj olympijských nadějí (Polský svaz házené)

Nominace: Kateřina Březinová (DHC Plzeň, pivotka), Markéta Ešnerová (DHC Slavia Praha, střední spojka), Tereza Filípková (Handball Club Zlín, střední spojka), Melisa Holeňáková (DHC Slavia Praha, levá spojka), Anna Kocová (Sokol Písek, střední spojka), Lucie Krajčová (TJ Holešov, levé křídlo), Sára Mancellari (DHC Plzeň, střední spojka), Pavlína Malantuková (DHK Baník Most, brankářka), Monika Masaříková (Lesana Zubří, brankářka), Tereza Pazderová (DHK Baník Most, pravé křídlo), Viktorie Pejšová (DHC Slavia Praha, pivotka), Markéta Polanková (DHC Plzeň, pravá spojka), Tereza Pospíšilová (Handball Club Zlín, levá spojka), Claudia Rampová (TJ Sokol Lázně Kynžvart, levé křídlo), Magdaléna Růžková (DHC Plzeň, pravá spojka), Natálie Slunéčková (SHK Kunovice, pivotka), Natálie Valoušková (Házená Mělník, střední spojka), Viktorie Vrbková (TJ Sokol Kobylisy II, levá spojka), Nela Štrublová (DHK Litovel, brankářka)

Realizační tým: Petra Vítková (hlavní trenérka), Marek Kolář (asistent trenéra), Šárka Raisová (technická vedoucí), Eva Mancellari (trenérka brankářek), Michaela Ragulová (fyzio)