Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házená na Sportmánii Plzeň 2023

27/08/2023 | mládež
Sportmánie – neboli sportovní park pro celou rodinu – již několik let patří k nejlepším prázdninovým akcím v Plzni. Koná se pravidelně ve druhé polovině srpna. Po roční přestávce se akce letos vrátila zpět do parku za Plazou. Bylo zde již tradičně k vidění velké množství stánků a v každém z nich jiný sport. Pro sportovní fanoušky byla připravena nejen řada atraktivních ukázek, ale i dvě pódia. Na tom hlavním a dostala prostor i házená.
Házená na Sportmánii Plzeň 2023

Stánek házené oficiálně zaštiťoval Plzeňský krajský svaz házené. Postupně se představily plzeňské kluby DHC Plzeň, Talent Plzeň a HC Plzeň.

Všechny tři kluby dostaly prostor na pódiu. V průběhu akce také probíhaly autogramiády plzeňských sportovců – fanoušci tak mohli získat podpisy nejen extraligových hráčů Talentu, ale i interligových hráček DHC Plzeň. Ty byly v akci také při jedné z mnoha soutěží. Společně s politiky třetího městského obvodu předvedly nejen řadu pěkných střel, ale i brankářských zákroků.

Hlavním cílem akce ale bylo nejen motivovat lidi ke sportu, ale nabídnout dospělým i dětem možnost vyzkoušet si daný sport. Pro kluby to byla ideální příležitost k získání nových hráčů a hráček.