Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Írán – Česko 17:29. Juniorky si po sebevědomé výhře zahrají na MS o 25. místo

27/06/2024 | reprezentace
V zápasech o konečné umístění vyzvaly Češky jako první házenkářky Íránu. Už v prvním poločase si juniorky národního týmu vytvořily obrovský náskok a zbytek utkání si zkušeně pohlídaly. Na mistrovství světa juniorek v Severní Makedonii je tak čeká ještě poslední duel, a to o konečnou 25. příčku.
Írán – Česko 17:29. Juniorky si po sebevědomé výhře zahrají na MS o 25. místo

Češky si v první polovině vytvořily obrovský náskok

MS juniorek v Severní Makedonii: Írán – Česko 17:29 (4:16) | 27. 6. 2024
Nejvíce branek:
Merikh 9, Nikan 3, Koudzarifarahani 2 – Schreibmeierová 5, Jestříbková 4, Panošková 3
Rozhodčí: Vesna Balvan – Tatjana Prastalo (obě Bosna a Hercegovina)
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2
Vyloučení: 4:3

Juniorky národního týmu naskočily do utkání dominantně a velmi rychle si začaly budovat vysoký náskok. Házenkářky Íránu se poprvé prosadily až po desíti minutách a snížily na 1:4. Skvěle fungující česká obrana povolila za prvních jednadvacet minut hry soupeřkám jedinou branku, zatímco samy Češky se trefily hned jedenáctkrát. I když se íránský útok ke konci poločasu rozjel, celkem tým nastřádal pouhé čtyři branky. Juniorky tak odcházely do kabin s vysokým dvanáctibrankovým náskokem.


FOTO+TOP: Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Hráčky Íránu rozehrály druhý poločas třemi brankami v řadě, stejnou kartou ale vzápětí oplatil také národní tým. Obrázek hry byl ve druhé půlhodině vyrovnanější, vysoké vedení si však Češky bez větších potíží hlídaly. Írán se nejvíce přiblížil na rozdíl osmi zásahů, v samotném závěru však Češky znovu odskočily. Po vítězství 29:17 si zahrají o konečné 25. místo.

Sestava a branky Íránu: Nikan 3, Yarmohammadtouski, Bahmaei 1, Arianfar, Badvi, Nosoohi 1, Kouhbanani, Merikh 9, Ghazanfari, Zangeneh, Fotovati, Koudzarifarahani 2, Shanin, Oshaghi 1, Dehghani, Mehri.

Sestava a branky Česka: Wizurová, Stojarová – Kubálková 2, Gabrhelová 1, Schreibmeierová 5, Skácelová, Brabcová 1, Pejšová 1, Jestříbková 4, Panošková 3, Mazánková, Vávrová 3, Kapusniaková 3, Kräuterová 3, Behenská 1, Řádová 2.


FOTO: Sasa Pahic Szabo / kolektiff