Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Jak se Třeboňští připravovali na novou sezonu?

14/09/2021 | mládež, ostatní/různé
Ačkoliv hrozba Covidu stále krouží nad našimi hlavami, i přesto se kluby na jihu Čech poctivě připravují na novou sezonu. Na jihu to na přelomu měsíců srpna a září skutečně žilo – většina klubů se intenzivně věnovala letní přípravě potěru i dospělých zástupců v soutěžích, současně však také pořádala řadu akcí na přilákání nových adeptů. Pojďte se s námi podívat, jak vypadaly předsezonní přípravy v Třeboni.
Jak se Třeboňští připravovali na novou sezonu?

 

Letní házenkářský tábor v Třeboni

Již se stává tradicí, že se na konci srpna – letos konkrétně ve dnech 16.–20. srpna - koná v Třeboni házenkářské soustředění společné pro všechny žákovské kategorie. V letošním roce se ho účastnilo 30 dětí ve věku od 6 do 13 let. Všechny děti přespávají v hale, což v sobě ukrývá nepopsatelné kouzlo.

 

Program byl sestaven pro každou kategorii individuálně a byl veden pod dozorem zkušených trenérů. V rámci soustředění měli svěřenci kromě tréninků možnost zahrát si po delší době ve své kategorii přípravná utkání a tím si prověřit své dovednosti.

 

 

Součástí soustředění byla také aktivní oddechová zábava, výlet na kole do lanového parku ve Slověnicích, paintball a v neposlední řadě nemohla v závěrečný večer chybět pohádková strašidelná cesta, na kterou se děti těšily celý týden.

 

 

Soustředění dorostenek v Přední Výtoni

V polovině srpna se na týdenní soustředění vydal také tým dorostenek Jiskry Třeboň, a to do Přední Výtoně u Lipna. Mimo klasických házenkářských tréninků pod vedením trenérů  Radomíra Schreibmeiera a Elišky Provázkové byly tréninky zaměřeny také na zvyšování fyzické kondice s Mirkou Wollnerovou. Počasí bohužel venkovním aktivitám moc nepřálo, a tak tým musel absolvovat více tréninků v loučovické tělocvičně. Děvčata brala přípravu velmi poctivě, a tak si společně se svými trenéry 2x v týdnu zasloužila odpočinek v podobě wellness.

 

 

Družstvo se sice už delší dobu potýká s vyšším počtem drobnějších zranění, nicméně trenéři byli s přípravou spokojeni a věří, že se investované úsilí pozitivně promítne do výsledků ve 2. lize starších dorostenek, kterou si v této sezóně třeboňská děvčata zahrají.

 

 

Dětský den v Třeboni

Na úplný závěr prázdnin se v Třeboni zaměřili na lov nových adeptů házené. V pondělí 30. 8. 2021 připravili třeboňští házenkáři ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Třeboň ve sportovní hale zábavné sportovní odpoledne pro děti, a to jak pro stávající házenkáře, tak i pro nové zájemce. Hlavním cílem bylo představit házenou i zázemí sportovní haly dětem a rodičům z řad široké veřejnosti.

 

 

Děti si mohly vyzkoušet různé sportovní aktivity, jako například střelbu na přesnost, rychlost střelby měřenou radarem, běh na rychlost nebo gymnastické prvky. Nechyběly ani tradiční zábavné aktivity typu malování na obličej či kamínky, modelování zvířátek z balonků, střelba z nerf pistole. Pro nejmenší byl připraven dětský koutek a na úplný závěr děti s velkou radostí přivítaly kouzelníka. Největší atrakcí bylo bezpochyby hasičské nafukovací auto, které na akci zapůjčil Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

 

 

Úvodní ročník akce se velmi vydařil – ve sportovní hale se sešlo více než 150 dětí a panovala skvělá nálada. Nyní nezbývá než doufat, že se co nejvíce ze zúčastněných dětí do haly vrátí, ovšem tentokráte již k házenkářským tréninkům.